Kontaktai
2023.03.09

Reikalavimai šiuolaikinėms aplikacijoms ir Kubernetes platformos nauda

Ekspertinė įžvalga
Atsižvelgiant į šiuolaikinius tyrimus, greitas ir sklandus aplikacijos veikimas vartotojams yra ženkliai svarbiau nei kokybiškas klientų aptarnavimas ar jų mylimas prekės ženklas. Kokybiškas aplikacijos veikimas turėtų būti vienas svarbiausių verslo prioritetų.

Donata Marcevičiūtė ir Lina Matusevičienė, „Baltnetos“ produktų vadovės

Šiandien greitai kintantiems verslo poreikiams aptarnauti vis dažniau pasitelkiamos konteinerizuotos aplikacijos. Kaip rodo „Baltnetos“ patirtis, šio tipo aplikacijos geriausiai atitinka keliamus ir verslo, ir jų naudotojų reikalavimus. Tokių aplikacijų valdymui „Baltneta“ yra pritaikiusi Kubernetes platformą, apie kurios pranašumus išsamiau pasakoja bendrovės specialistės Donata Marcevičiūtė ir Lina Matusevičienė.

Vartotojų poreikių evoliucija

„Šiuolaikinės technologijos pakeitė pasaulį, kuriame mes gyvename. Tuo pačiu jos labai stipriai pakeitė ir mus kaip vartotojus. Tai, kas buvo laikoma „norma“ prieš gerą dešimtmetį, šiandien yra gerokai pasikeitę“, – sako D. Marcevičiūtė. Pasak „Baltnetos“ atstovės, vienas tokių pavyzdžių yra prekių ar paslaugų įsigijimo procesas e. parduotuvėse, kuris prieš dešimtmetį atrodė kitaip.

Visų pirma, užsakymo kelionė nuo prekės įsigijimo iki gavimo trukdavo kur kas ilgiau. Dažnu atveju užsakymo procese atsirasdavo papildomas kontaktas su aptarnaujančiu vadybininku tam, kad būtų patikslintos užsakymo detalės, el. paštu pateikiama sąskaita faktūra apmokėjimui ir tik atlikus keletą papildomų veiksmų galiausiai įgyvendinamas užsakymas.

Šiandien vartotojų lūkesčiai apsipirkimui elektroninėje erdvėje kur kas aukštesni. Vartotojas tikisi visus veiksmus, susijusius su prekės ar paslaugos įsigijimu, atlikti savarankiškai ir greitai, o jeigu aplikacija veikia lėtai, stringa ar rodo tam tikras technines klaidas, jis greičiausiai bus linkęs rinktis apsipirkti ten, kur viskas veikia sklandžiau.

„Atsižvelgiant į šiuolaikinius tyrimus, greitas ir sklandus aplikacijos veikimas vartotojams yra ženkliai svarbiau nei kokybiškas klientų aptarnavimas ar jų mylimas prekės ženklas. Kokybiškas aplikacijos veikimas turėtų būti vienas svarbiausių verslo prioritetų“, – pastebi D. Marcevičiūtė.

Visa tai reiškia, kad verslas, kuris kuria ar vysto aplikacijas bei sistemas (tiek išorinio, tiek vidinio naudojimo) ir siekia, kad jos generuotų pajamas bei jomis naudotųsi kuo daugiau vartotojų, privalo atsižvelgti į šių aplikacijų modernumą ir jų technologinę dalį t. y. kūrimą, vystymą bei priežiūrą.

Pagal tai „Baltneta“ išgrynino modernios aplikacijos koncepciją, kurią sudaro 5 komponentai: moduliarumas, išplečiamumas, atsparumas gedimams, saugumas ir automatizuotas valdymas. D. Marcevičiūtė plačiau paaiškina kiekvieną iš šių komponentų.

Modernios aplikacijos ypatybės

  1. Moduliarumas. Moduliari aplikacija yra paremta mikroservisais. „Mikroservisų pagrindu parašytos aplikacijos kiekviena funkcinė dalis „gyvena“ atskirose kodų bazėse, kai monolitinės aplikacijos atveju visas aplikacijos veikimui reikalingas kodas veikia vienoje kodų bazėje“, – aiškina D. Marcevičiūtė. Pagrindiniai mikroservisų pagrindu veikiančios aplikacijos privalumai, palyginti su monolitine aplikacija, yra lengvas valdymas ir diegimas. Prireikus atlikti tam tikrą atnaujinimą, nereikia ištestuoti ir iš naujo įdiegti visos aplikacijos, užtenka atnaujinti su pakeitimu susijusį mikroservisą.
  2. Lengvas plečiamumas. Sunkiai plečiama aplikacija gali turėti dvi verslui nepalankias pasekmes – prarastus pardavimus ir neefektyviai išnaudojamus infrastruktūros resursus. „Tarkime, kad klientas valdo e. parduotuvę, kuri susiduria su stipriai išaugusiais vartotojų srautais Kalėdinės prekybos metu. Jei aplikacija negali būti lengvai išplečiama išaugusio srauto metu, tai reiškia, kad piko metu ji sulėtės arba neveiks. Vadinasi, vartotojai negalės būti aptarnauti, o pardavimai bus prarasti“, – pavyzdį pateikia „Baltnetos“ atstovė. Kita vertus, jei tokiems piko momentams verslas galėtų pasiruošti iš anksto ir minėtu šventiniu laikotarpiu naudotų daugiau resursų nei įprastai tam, kad išvengtų aplikacijos neveikimo piko momentais, greičiausiai vis tiek nebūtų pasiektas optimalus sprendimas, kadangi visą laikotarpį aplikacija neveikia maksimaliais pajėgumais, o neišnaudoti resursai lemia papildomas išlaidas.
  3. Atsparumas gedimams. Aukštas pateikiamumas yra vienas iš prioritetų kalbant apie aplikacijas ar sistemas. „Vystant, kuriant ir prižiūrint aplikacijas reiktų galvoti ir apie jų atsparumą gedimams, kurį padeda užtikrinti mikroservisinė aplikacijų architektūra. Dėl to tam tikro mikroserviso gedimai praktiškai nepaveikia kitų aplikacijos dalių ir jos veikimo“, – sako D. Marcevičiūtė.
  4. Saugumas. Daugelis ir išorinių, ir vidinių sistemų bei aplikacijų kaupia jautrius vartotojų duomenis, o atsižvelgiant į visus galiojančius vartotojų duomenų saugumo reguliavimus, verslas privalo juos apsaugoti. Tai reiškia, kad apie aplikacijos saugumą reikia galvoti ne tik sukūrus aplikaciją, bet visuose jos kūrimo, vystymo ir priežiūros procesuose.
  5. Automatizuotas valdymas. Automatizuotas valdymas yra paskutinis modernios aplikacijos koncepto komponentas. Moderni aplikacija turėtų būti valdoma, vystoma ir prižiūrima pasitelkiant automatizacijos įrankius, kurių pagrindinis tikslas atlikti visus pasikartojančius ir pridėtinės vertės nekuriančius darbus, o IT specialistų darbo laiką nukreipti į aplikacijos vystymą ir tobulinimą.

Koncepcijos įgyvendinimas

Modernios aplikacijos koncepcija gali būti įgyvendinta pritaikant DevOps praktikas, t. y. aplikacijos konteinerizaciją, Kubernetes platformą ir CI/CD procesus.

Aplikacijų konteinerizacija – tai aplikacijos ir visų jos veikimui reikalingų komponentų talpinimas vienas nuo kito izoliuotuose konteineriuose. „Technologiškai konteinerį galima palyginti su virtualia mašina, tačiau patys svarbiausi šių dviejų infrastruktūros komponentų skirtumai yra tai, jog konteineris neturi operacinės sistemos ir jo sukūrimas, paleidimas bei diegimas užima gerokai mažiau laiko“, – sako D. Marcevičiūtė.

Pasak jos, turint konteinerizuotą infrastruktūrą galima paprasčiau užtikrinti ir jos priežiūrą, nes šiuo atveju nelieka poreikio prižiūrėti ir atnaujinti didelio kiekio atskirų operacinių sistemų, kurios veikia skirtingose virtualiose mašinose.

Galiausiai, vienas iš pagrindinių konteinerizacijos privalumų yra tai, jog konteinerizavus aplikaciją ją galima lengvai ir greitai paleisti bet kokio tipo infrastruktūroje. Tai ypač aktualu įmonėms, kurioms tenka atlikti pasikartojančius aplikacijos diegimus skirtingose infrastruktūrose arba plečiantis į naujas rinkas, kuomet aplikaciją reikia perkelti arčiau tikslinių klientų.

„Statistiškai išmatuota, kad konteinerizacija yra vis labiau pritaikoma organizacijų infrastruktūroje, o turint didelį kiekį konteinerių atsiranda poreikis juos efektyviai valdyti ir prižiūrėti. Štai čia savo darbą gali atlikti Kubernetes platforma, kurią pasitelkus nebereikia kiekvieno konteinerio valdyti ir prižiūrėti individualiai“, – teigia D. Marcevičiūtė.

Kubernetes platformos pranašumai

Kubernetes yra įrankis efektyviam, automatizuotam ir centralizuotam konteinerių valdymui ir priežiūrai. Kubernetes platforma atneša daugybę privalumų, o vienas iš pagrindinių – tai patikimesnio aplikacijos veikimo užtikrinimas. „Kubernetes stebi konteinerių būsenas, žino, kokius parametrus turi palaikyti, ir, identifikavus nuokrypius ar gedimus automatiškai „pagydo“ neveikiančius konteinerius. Tai padeda aplikacijai išvengti reikšmingų gedimų, kuriuos galėtų pajusti vartotojai“, – sako D. Marcevičiūtė.

Kubernetes sutrumpina aplikacijos atnaujinimų diegimo laiką, nes šioje platformoje galima pritaikyti CI/CD įrankius automatizacijai. Tai padeda diegimo ir testavimo laiką sutrumpinti dešimtimis kartų.

„Pagrindinis CI/CD proceso pranašumas yra greitas naujų funkcijų pateikimas galutiniam naudotojui. Žinoma, CI/CD procesas yra sudaromas atsižvelgiant į kiekvienos aplikacijos specifiką, pasitelkiant tokius įrankius kaip „Jenkins“, „Bitbucket“, „Github“ ar „Gitlab“, – vardija „Baltnetos“ atstovė.

Kitas pranašumas, kurį svarbu akcentuoti kalbant apie Kubernetes, pasak D. Marcevičiūtės, yra „auto-scaling“ galimybės, užtikrinančios, kad aplikacija veiktų net tada, kai ženkliai išauga vartotojų srautai. Tai padeda padauginti konteinerių kiekį tais atvejais, kai srautas išauga, ir jį sumažinti, kai apkrovimas sumažėja. Taip optimaliai išnaudojami resursai ir valdomos sąnaudos.

Dar vienas Kubernetes pranašumas yra hibridinės infrastruktūros palaikymas. Jis leidžia aplikacijai veikti keliuose duomenų centruose modeliuojant lokalaus ir viešo debesies funkcionalumus. Galiausiai, įsidiegus Kubernetes platformą taupomas IT skyriaus darbo laikas ir mažinama žmogiškųjų klaidų rizika.

Galimi iššūkiai

Nepriklausomai nuo to, jog DevOps praktikų taikymas, turi įvairių privalumų tiek IT skyriui, tiek verslui, reikia įvertinti ir iššūkius, su kuriais gali tekti susidurti. „Viena iš pagrindinių problemų yra tai, jog ne kiekviena aplikacija gali būti modernizuojama, nes monolitinės aplikacijos dažniausiai negali būti konteinerizuotos arba tai padaryti yra sunku ir imlu laikui“, – pastebi D. Marcevičiūtė.

Nusprendus taikyti DevOps praktikas, pasak „Baltnetos“ atstovės, pirminiame etape dažnu atveju bus reikalinga atlikti sąlyginai kompleksinį diegimą, kuris neapsiriboja tik konteinerizacija, Kubernetes diegimu ir CI/CD procesais. Jis taip pat apims ir monitoringo, tinklo, saugumo, rezervinio kopijavimo bei kitus sprendimus. Galiausiai, dažnu atveju pritaikius DevOps praktikas nebūtinai bus įmanoma naudoti jau turimus, tradicinius tinklo ar saugumo sprendimus, ypač tais atvejais, kai Kubernetes diegiamos hibridinėje infrastruktūroje.

Kita vertus, įsivertinus galimas grėsmes ir iššūkius, DevOps praktikų taikymas gali padėti perkelti aplikacijų veikimą, jų vystymą ir priežiūrą į kitą lygį, todėl kuriant naujas aplikacijas, kurios susiduria su dideliu vartotojų srautu ar turi poreikį dažniems atnaujinimų diegimams, verta galvoti apie DevOps praktikų pritaikymą.

Kalbant apie praktinį sprendimo įgyvendinimą, „Baltnetos“ atstovės Linos Matusevičienės teigimu, bendrovė yra pasirengusi pasiūlyti tiek infrastruktūrą Kubernetes talpinimui (KaaS), tiek Kubernetes klasterio priežiūros bei įdiegimo paslaugas.

Apie „Baltneta KaaS“ paslaugą

Kubernetes klasteris gali būti patalpintas ir fiziniuose, ir virtualiuose serveriuose. Klasterio diegimas, valdymas ir išplėtimas tampa paprastesnis pasirinkus Kubernetes talpinimo platformą. Jų pasirinkimas platus, įskaitant „Amazon EKS“, „Azure AKS“, „Google GKE“ ir dešimtis kitų servisų.

Iš savo pusės „Baltneta“ gali pasiūlyti Kubernetes talpinimo platformą „Baltneta KaaS“. Pasak L. Matusevičienės, paslauga teikiama aukšto pateikiamumo debesyje naudojant „VMware Tanzu“ platformą. „Mes pasirūpiname resursais, virtualizacija, o pasitelkus „VMware Tanzu“ Kubernetes klasterio diegimui, visą procesą galima užbaigti greičiau nei per valandą. Kubernetes klasterio diegimą klientas gali atlikti savarankiškai arba gali šią užduotį patikėti atlikti ir „Baltnetos“ specialistams“, – teigia L. Matusevičienė.

Apie Baltnetos Kubernetes klasterio priežiūrą ir įdiegimą

„Baltnetos“ teikiama Kubernetes klasterio priežiūros paslauga yra bene viena iš pirmųjų rinkoje, teikiama as a service principu.

„Pagrindinis tokios paslaugos privalumas tas, kad techniniai darbai ir incidentų šalinimas yra susiję su Kubernetes klasteriu ir yra atliekami nuolatos, o ne pagal atskiras užklausas. Mūsų specialistai užtikrina nuolatinį Kubernetes infrastruktūros ir visų klasterio veikimui svarbiausių komponentų stebėjimą, proaktyviai atlieka atnaujinimų diegimus bei saugumo analizę“, – sako „Baltnetos“ produktų vadovė Donata Marcevičiūtė.

Anot jos, kiekvienas Kubernetes klasterio priežiūros paslauga besinaudojantis klientas turi prieigą prie 24/7 režimu veikiančios „Baltnetos“ klientų aptarnavimo tarnybos užklausų ir incidentų registracijai.

Be to, išnaudodama savo platų kompetencijų spektrą, „Baltneta“ gali atlikti ne tik pirminį diegimą, kuris apima aplikacijos konteinerizaciją, Kubernetes platformos diegimą ir CI/CD procesus, bet taip pat ir pritaikyti reikiamus rezervinio kopijavimo ar saugumo sprendimus, atlikti tinklo konfigūraciją ar integraciją bei kitus reikalingus techninius sprendimus.

„Tai leidžia klientui visą jo verslui reikalingą sprendimą gauti „iš vienų rankų“, nesikreipiant į kelis skirtingus tiekėjus ir išvengiant viso proceso administravimo. Galiausiai, taikome fiksuotą mėnesio paslaugos mokestį už Kubernetes platformos priežiūrą, kas verslo klientams leidžia tiksliau prognozuoti pinigų srautus“, – sako D. Marcevičiūtė.

Klientų sėkmės istorijos Vaistinės internete „Camelia“ e. prekybos iššūkius padėjo įveikti „Kubernetes“ sprendimas
UAB „Nemuno vaistinė“ valdomas vaistinių tinklas „Camelia“ – vienas didžiausių vaistinių tinklų šalyje, šiuo metu turintis ne tik apie 350 vaistinių, bet ir daug dėmesio skiriantis elektroninei... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklas – vartai į stabilų veikimą ir saugumą
Pastaruoju metu augantis kibernetinių nusikaltimų skaičius verčia pagalvoti ir apie įmonės tinklo saugumą. „Cybersecurity Ventures“ prognozuoja, kad 2024 m. pasaulinė metinė elektroninių... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Įdiegtas vUTM sprendimas – tinklo saugumo garantas fintech įmonėms
„Forbis group“ yra Baltijos šalyse pirmaujanti bankinės programinės įrangos kūrėja. Jau ilgiau kaip tris dešimtmečius veikianti įmonė savo klientams – tiek valstybinėms įstaigoms ir dideliems... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Roges ruošk vasarą, ratus – žiemą. Pasiruoškite NIS2!
Lieka pusmetis iki Tinklo ir informacinių sistemų saugumo direktyvos (angl. Network and Information Systems, NIS) starto Lietuvoje. Atnaujintą NIS2 variantą į Lietuvos teisės aktus numatyta... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Sėkmingai valdomas IT ūkis – įvertintos rizikos ir aiškus planas
„DOJUS group“ yra viena didžiausių žemės ūkio technikos pardavėjų, kurioje dirba apie 330 darbuotojų. Grupei priklausančios įmonės veikia tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, yra savo srities lyderės,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Atsarginės kopijos padės išvengti didelių nuostolių
Kovo 31-ąją minima Pasaulinė atsarginių kopijų diena, kuri primena visiems, jog atsargines kopijas reikia kurti nuolat. Tai turi būti verslo įprotis, apsaugantis nuo didelių nuostolių. Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dirbtinis intelektas ir RPA – verslo kasdienybę užkariavusios technologijos. Kuo panašios ir kuo skiriasi?
Mus supančią technologijų aplinką tikrai galima vadinti greičiausiai besivystančia ir sparčiausiai besikeičiančia per daugelį metų, o tokius terminus kaip dirbtinis intelektas (AI) ar robotinių... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Centralizuotas slaptažodžių valdymas: kam jo reikia ir kokias rizikas jis eliminuoja?
Verslui susiduriant su įvairiomis išorinėmis ir vidinėmis kibernetinėmis grėsmėmis, kryptingai taikoma ir visą organizaciją apimanti IT saugumo politika įgauna vis didesnę svarbą. Viena iš tokios... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Įdiegtas SDN sprendimas „Delano“ tinklo saugumą pakėlė į aukštesnį lygį ir užtikrino sklandesnę kasdienę veiklą
Kavinių ir restoranų tinklus visoje Lietuvoje valdanti bendrovė „Delano“ ieškojo efektyvaus vidinio tinklo valdymo sprendimo, kuris užtikrintų stabilesnį veikimą ir suteiktų daugiau lankstumo... Daugiau
Ekspertinė įžvalga „Baltnetos“ siūlomos klientų patirties valdymo platformos „Genesys Cloud CX“ pranašumai
Prieš gerą dešimtmetį didžioji dalis verslų klientus aptarnaudavo telefonu ir e. paštu. Šiandien geram klientų aptarnavimui to nepakanka. Savo srities lyderiai klientus konsultuoja per įvairius... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės duomenų perkėlimas į debesų infrastruktūrą: ką svarbu žinoti?
Vis daugiau šalies įmonių savo IT sistemas nusprendžia iš dalies ar visa apimtimi perkelti į debesijos infrastruktūrą. Tai padeda pasiekti kelių tikslų – padidinti saugumą ir apsaugoti jautrius... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip padidinti įmonės duomenų saugumą su „Microsoft“ įrankiais
Organizacijos duomenų ir informacijos saugumas jau ilgą laiką yra svarbi ir aktuali tema. Konsultuodami verslo įmones pastebime, kad jos diegia įvairius saugumo sprendimus, tačiau visos nemokamos... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja „Baltnetos“ pasiūlyta vizija paremtas „Finėjo“ IT ūkis prisideda prie viso verslo sėkmės
Daugelį metų logistikos bendrovė „Finėjas“ laikėsi organiško požiūrio į IT ūkio plėtrą, o specialistų pagalbą pasitelkdavo tik tuomet, kai susidurdavo su įprastą veiklą sutrikdančiomis problemomis.... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Internetinės vaistinės manovaistine.lt infrastruktūros problemas išgydė Kubernetes sprendimas
Viena didžiausių Lietuvoje nereceptinių vaistų, maisto papildų ir kosmetikos internetinė vaistinė www.manovaistine.lt ilgą laiką veikė... Daugiau
Aktualijos Kas yra „Wi-Fi 6“ kartos ryšys ir kokias galimybes jis atveria
Belaidžio ryšio standartas, vadinamas anglišku trumpiniu „Wi-Fi“, pirmą kartą vartotojams buvo pristatytas 1997-aisiais. Šiandien be jo neįsivaizduojami praktiškai jokie mobilieji skaitmeniniai... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip efektyviai valdyti organizacijos tinklą nutolusiuose padaliniuose?
Įmonės ir kitos organizacijos, turinčios nuotolinių padalinių visoje šalyje, dažnai susiduria su klausimu, kaip užtikrinti efektyvų tinklo resursų valdymą, bendrą saugumo standartų lygį, savalaikį... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja SDN paslauga padėjo UAB „Corpus A“ unifikuoti tinklą ir pagerinti jo saugumo lygį
Profesionalias valymo ir pastatų ūkio valdymo paslaugas teikianti bendrovė „Corpus A“ turi padalinių didžiuosiuose šalies miestuose. Augant verslo apimtims ir didėjant reikalavimams sklandžiam... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ką verta žinoti apie kompiuterizuotų darbo vietų priežiūrą?
Šiandien verslo ir kitose organizacijose kur kas daugiau dėmesio sulaukia strateginio lygio IT sprendimai, pavyzdžiui, įmonės valdomų duomenų migracija į debesijos sprendimus ar IT infrastruktūros... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltneta“ pasirūpino patikimu ryšiu „GG Arenoje“ ir rado alternatyvą vėluojančiai įrangai
Į viena didžiausių e. sporto arenų regione „GG Arena“ lankytojai ateina pasimėgauti individualiai ar grupėje žaidžiamais „Counter-Strike“, NBA, FIFA ir kitais žaidimais. „GG Arena“ įkūrėjas ir... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltnetos“ ekspertiškumas prisidėjo prie sklandesnių „Daisenos“ verslo procesų
Didmenine prekyba maisto produktais, gėrimais ir tabako gaminiais užsiimanti „Daisena“ aptarnauja prekybininkus Baltijos šalyse. Tam, kad užsakytos prekės laiku pasiektų prekybos vietas,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklo saugumas: pagrindinės klaidos ir kaip jų išvengti
Metų pabaigoje paskelbta „Accenture“ studija parodė, kad per 2021 m. viena įmonei teko 270 kibernetinių atakų, kas yra trečdaliu (31 proc.) daugiau nei 2020 m. Vidinis įmonės tinklas yra kritiškai... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Iš pagrindų atnaujinusi IT infrastruktūrą UAB „Lemona“ įsitikino visapusio sprendimo verte
Elektronikos prekėmis Baltijos šalyse prekiaujanti „LEMONA electronics“ nusprendė atnaujinti visą naudotą serverių infrastruktūrą ir įdiegti modernius tinklo valdymo sprendimus. Bendrovė pasirinko... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Ilgametės partnerystės pagrindas – gebėjimas pasiūlyti teisingus sprendimus
„Bunastos“ įkūrėjas ir direktorius Jurgis Adomavičius sako: „Baltnetos“ DNR yra pasiūlyti klientui reikiamą sprendimą ir išspręsti susidariusią problemą greitai ir laiku. Džiaugiamės pasirinkę... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dedikuoti serveriai: kuo jie išsiskiria, kas juos renkasi, kada jie pasiteisina?
Dedikuoti serveriai yra vienas iš debesų paslaugų tipų, kuris suteikia galimybę klientui naudotis duomenų centre patalpintais jam priskirtais serveriais ir jų resursais. Toks sprendimas turi kelis... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Avarinio atkūrimo planas kaip konkurencinis pranašumas
Plečiantis naudojamų IT sistemų spektrui ir augant jų įtakai sklandiems kasdienės veiklos procesams, vis daugiau šalies įmonių nusprendžia sudaryti avarinio atkūrimo (angl. Disaster Recovery, DR)... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Komunikacijos platforma padėjo integruoti kanalus ir pagerinti klientų aptarnavimą
Elektroninės prekybos maisto produktais ir kasdienėmis prekėmis pradininkė „Barbora“ ieškojo būdo savo klientų aptarnavimo komandos efektyvumui padidinti. Tūkstančius užsakymų per dieną įvykdančios... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Pasirinko lankstų debesų kompiuterijos sprendimą augimo šuoliui
Inovatyvią darbo paieškų ir atrankų sistemą kuriantis startuolis „NO-CV“ siekė užsitikrinti, kad jo sistemos galėtų aptarnauti išaugusį vartotojų srautą. Tam buvo pasirinktas „Baltnetos“ duomenų... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Gera pradžia – pusė darbo: už ką atsakingas naujasis „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyrius?
Atnaujinę išmaniojo telefono operacinę sistemą ar pamėgtą programėlę dažnai atrandame naujų funkcijų, o kartais tenka išmokti kitaip atlikti tam tikrus veiksmus. Jei ko nors nežinome ar susiduriame... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Stiprus slaptažodis: kaip ji susikurti ir kur saugoti?
Pasaulinė slaptažodžių diena, minima pirmą gegužės ketvirtadienį, turėtų visiems priminti atnaujinti savo slaptažodžius į saugesnius. Statistika rodo, kad lengvai atspėjami slaptažodžiai – itin... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Patikėjo visapusę IT sistemų priežiūrą
Beveik tris dešimtmečius vaistų ir vaistinių preparatų platinimu Lietuvoje užsiimanti „Armila“ patikėjusi savo vidinių IT sistemų priežiūrą „Baltnetai“ ne tik padidino darbuotojų darbo našumą, bet... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Viena saugumo spraga – trys kirčiai
Klientų asmens duomenys yra itin svarbus įmonės turtas – šį faktą įstatymais apibrėžė prieš beveik dvejus metus Europos Sąjungoje įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas ir savo kailiu... Daugiau
Aktualijos Debesų kompiuterijos naudojimas įmonėse: Lietuva tarp ES vidutiniokių
Debesų kompiuterijos galimybės prieinamos jau gerą dešimtmetį. Daugybė skaitmeninių paslaugų, prie kurių esame įpratę kaip vartotojai, pavyzdžiui, socialiniai tinklai, interneto bankai ar biuro... Daugiau
Aktualijos Kaip išsirinkti patikimą duomenų centro paslaugų teikėją?
Praėjusių metų pradžioje užklupusi pandemija gerokai pagreitino verslo procesų skaitmenizaciją ir perkėlimą į debesis. Kelis kartus padidėjus internetu teikiamų paslaugų paklausai įmonės per trumpą... Daugiau
Naujienos Vinted iš Baltnetos nuomojasi pustrečio šimto serverių
Vieną didžiausių duomenų centrų infrastruktūrų šalyje valdanti bendrovė Baltneta teiks dedikuotų serverių nuomos ir kolokacijos paslaugas didžiausiai Europoje internetinei naudotų mados prekių... Daugiau
Naujienos Lietuvos geležinkeliai kritinės svarbos eismo valdymo įrangą talpins Baltnetos duomenų centre
Duomenų centrų paslaugas teikianti bendrovė Baltneta ir Lietuvos geležinkeliai sudarė 3 metų trukmės sutartį dėl duomenų centro ploto nuomos, kur bus talpinama naujos kartos GSM-R ryšio įranga.... Daugiau
Naujienos Baltnetos duomenų centrams suteiktas PCI DSS sertifikatas
Baltneta – pirmoji duomenų centrų valdytoja Lietuvoje, gavusi mokėjimo kortelių duomenų apsaugos sertifikatą PCI DSS v3.2.1 (Level 1), patvirtinantį, kad bendrovės duomenų centruose gali būti... Daugiau
Aktualijos Microsoft 365 sprendimas didesniam saugumui
Kibernetinio saugumo ir įsilaužimų į įmonių sistemas statistika kalba pati už save – žmogiškosios klaidos yra neišvengiamos ir dažnai vaidina nemenką vaidmenį duomenų praradimo atveju. Daugiau
Naujienos Daugiau galimybių su Tellq Multi
Šiais metais patogus ir efektyvus verslo komunikacijos su klientais organizavimas tapo itin aktualus, todėl mes susikoncentravome į Tellq Multi sistemos funkcionalumo plėtimą, dizaino atnaujinimą... Daugiau
Aktualijos Baltnetos veiksmai COVID-19 viruso pandemijos metu
Veiklos tęstinumo plane mes esame numatę, kaip dirbsime visuotinės pandemijos metu. Tai leido pradėti taikyti numatytas tvarkas tą pačią dieną, kai Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) COVID-19... Daugiau
Naujienos Lietuvos informacinių technologijų kompanijos vienijasi dėl švarios interneto aplinkos
Šiandien, visame pasaulyje minint Saugesnio interneto dieną, Lietuvos elektroninės informacijos prieglobos paslaugų teikėjai jungiasi prie Memorandumo dėl švarios interneto aplinkos ir tokiu būdu... Daugiau
Naujienos Baltneta užbaigė 3 mln. eurų vertės duomenų centro plėtros etapą
Bendrovė Baltnetos komunikacijos oficialiai užbaigė antrą Liepkalnio duomenų centro plėtros etapą, kuris leis du kartus išplėsti jos valdomo duomenų centro pajėgumus. Į šį plėtros etapą bendrovė... Daugiau
Naujienos Baltnetos pajamos augo 10 proc., pelnas – beveik trečdaliu
Bendrovė Baltnetos komunikacijos per 2018 m., palyginti su ankstesniais metais, savo pajamas padidino daugiau kaip 10 proc. – iki 11,8 mln. eurų. Grynasis bendrovės pelnas, išaugęs 31 proc.,... Daugiau
Naujienos Baltneta sėkmingai įgyvendino sprendimą, kuris pagerins interneto ryšio kokybę visoje Lietuvoje
Bendrovė Baltnetos komunikacijos sukūrė didžiausią apsikeitimo duomenimis mazgą Balt-IX (angl. Internet Exchange) Baltijos šalyse, vienijantį 41-ą narį. Šiuo interneto infrastruktūros sprendimu jau... Daugiau
Naujienos Į didžiausio Lietuvoje duomenų centro statybas Baltneta investuoja 3 mln. eurų
Bendrovė Baltnetos komunikacijos pradėjo Vilniuje esančio Liepkalnio duomenų centro plėtrą, į kurią numatyta investuoti apie 3 mln. eurų. Užbaigus naujo pastato statybas, kuriame bus galima... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ransomware atakos – kas tai ir kodėl turėtumėte apie jas žinoti?
Daugiau nei prieš 40 metų Microsoft vadovas Bill Gates įkūrė bendrovę su tikslu aprūpinti kiekvienus namus kompiuteriu. Tai jam tikrai pavyko, bet su tobulėjančiomis technologijomis, naujomis... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nepraleiskite nė vieno skambučio su Tellq
Kiekvienas verslas žino, kad vienas praleistas skambutis lygus vienam prarastam potencialiam klientui. Išspręskite praleistų ir neatskambintų skambučių problemą su Tellq! Daugiau
Aktualijos Kinams neužtenka superkompiuterių – metų pabaigoje sukurs galingiausią pasaulio kompiuterį
Technologijoms, kaip ir tobulumui, nėra ribų. Rinkdamiesi sau patinkantį kompiuterį, turbūt visada ieškote kuo galingesnio ir spartesnio. Tą patį daro ir įvairūs superkompiuterių centrai pasaulyje... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Perdavė IT infrastruktūros valdymą ir nesigaili
Du dešimtmečius bankinių informacinių sistemų sprendimus kurianti ir diegianti UAB Forbis (Forbis) ryžosi pokyčiams ir savo IT infrastruktūrą, įsigijusi resursų nuomos ir serverių talpinimo duomenų... Daugiau
Naujienos Baltnetos komunikacijos pelną investuos į duomenų centrą
Norvegų kapitalo grupės Atea užpernai įsigyta UAB Baltnetos komunikacijos skaičiuoja augančius pardavimus ir pelną. Daugiausia pajamų įmonei suneša ir sparčiausiai auga – apie 50% per metus –... Daugiau
Aktualijos Facebook duomenų centras: pro akis nepraeis joks oro gūsis
Teikti paslaugas milijonams vartotojų internetu nėra paprasčiausia užduotis, ypač turint omenyje suvartojamą elektros energiją. Daugeliui duomenų centrus valdančių įmonių tai – didžiausias galvos... Daugiau
Aktualijos 54 terabitų per sekundę greitis po vandeniu
54 terabitų per sekundę greitis paprastam vartotojui gali skambėti kaip iš fantastinės knygos, tačiau tai jokia išgalvota istorija. Dar įspūdingiau tai, kad tokios infrastruktūros atidarymo proga... Daugiau
Aktualijos Laikmena, saugosianti duomenis ilgiau nei gyvuoja visata
Ar kada jaudinotės dėl to, kad pritrūks atminties išorinėje duomenų laikmenoje ir nuolat teks ištrinti dalį joje esančių failų? Sautamptono universiteto mokslininkai sukūrė laikmeną, kurios... Daugiau
Aktualijos Interneto greitis, kurio pakaks visiems
Turbūt dažnas iš mūsų kalbėdamas apie internetą, pirmiausia užsimena apie jo greitį. Praėjo laikai, kai prie žiniatinklio jungėmės naudodami telefono liniją ir dabartinis šviesolaidis dažniausiai... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Star Trek įkvėptas statinys Švedijoje
Dar 2014 m. rašėme apie duomenų centrų paslaugas teikiančią bendrovę Bahnhof ir jos duomenų centrą 30 metrų po žeme Pionen, kuris labiau primena Džeimso Bondo filmavimo aikšteles, nei įprastus... Daugiau
Aktualijos Kaip dirbtinis intelektas atkeliauja į duomenų centrus
Dirbtinio intelekto valdomos sistemos geba apmokyti save, analizuodamos turimą informaciją ar praeityje atliktus veiksmus. Turbūt daugelis girdėjo, kad tokiu pačiu principu IBM kompiuteris DeepBlue... Daugiau
Aktualijos Kai greitis svarbus ne tik trasoje, bet ir už jos ribų
Nereikia būti dideliu ekspertu konstatuojant faktą, kad greitis Formulės 1 automobilių lenktynėse yra vienas iš svarbiausių faktorių finišo liniją kertant pirmam. Tačiau ne tik lenktyniniai bolidai... Daugiau
Aktualijos Kuo skiriasi viešas, privatus ir hibridinis debesis?
Viešas, privatus ir hibridinis – daugelis esame girdėję tokius debesų apibūdinimus, tačiau kuo jie konkrečiai vienas nuo kito skiriasi? Trumpai apžvelkime pagrindinius jų skirtumus. Daugiau
Aktualijos 75 % programėlių gali tapti durimis į konfidencialius duomenis
Keli įrenginiai darbo vietoje jau seniai tapo norma. Dažnas iš mūsų į biurą pasiimame ir savo asmeninius planšetinius kompiuterius, išmaniuosius telefonus, pripildytus įvairių programėlių.... Daugiau
Aktualijos Duomenų centras saugomas... Dievo?
Ar nenorėtumėte, kad jūsų duomenis saugotų ne tik solidus betono sluoksnis, bet ir... Dievas? Galima tik spėlioti, ką galvojo Academica duomenų centro inžinieriai, kurie savo centrą įrengė Antrojo... Daugiau
Aktualijos Kodėl laukiame, kol prapuolusi elektra sužlugdys verslą?
Šiandien nemaža dalis bendrovių yra gyvybiškai priklausomos nuo jų IT infrastruktūros. Tačiau vieną dieną bendrovės serveriai, talpinantys svarbius dokumentus bei įvairias kasdieniam darbui... Daugiau
Aktualijos Kodėl kaimynai debesyje kartais triukšmauja?
Kai kalbame apie duomenų centrus ir paminime triukšmaujančius kaimynus (angl. Noisy Neighbor), pirmiausia įsivaizduojame be proto garsiai ūžiančias ar kitokius garsus skleidžiančias tarnybines... Daugiau
Naujienos Baltnetos debesis keliauja į SSD diskus
Savo debesų kompiuterijos infrastruktūrą atnaujinome itin sparčiais standžios būsenos diskais (SSD). Džiaugiamės galėdami pirmieji Baltijos šalyse pasiūlyti rinkai naujos kartos debesų... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: žalioji buvusi NATO bazė
Verne Global savo išvaizda primena eilinį duomenų centrą, tačiau vis tik yra įdomus. Jis ne tik įsikūręs buvusioje NATO bazėje Keblavike (Islandijoje), bet ir yra 100 % žalias, t. y. visa jam... Daugiau
Aktualijos Kaip atrodo internetas?
Ar kada susimąstėte, kaip fiziškai atrodo internetas? Pasaulyje nėra vienos vietos, kurią būtų galima pavadinti interneto pradžios tašku. Tai milžiniškas tinklas, susidedantis iš tūkstančių... Daugiau
Aktualijos Kodėl duomenų centrų valdytojai mieliau lakstytų ant įkaitusių anglių?
Visi duomenų centrai pasaulyje skirstomi į keturias Tier kategorijas. Pirmoji – žemiausia, ketvirta – aukščiausia. Kategoriją lemia duomenų centro konstrukcija, techniniai sprendimai ir dar begalė... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Džeimso Bondo filmų reinkarnacija Švedijoje
Tęsiame įrašų apie įdomiuosius duomenų centrus seriją. Šįkart persikeliame arčiau namų – į Stokholmą. Čia, buvusiame bunkeryje, 30 metrų po žeme veikia Pionen duomenų centras, kuriame trumpai savo... Daugiau
Aktualijos Dažniausios Lietuvos bendrovių klaidos, daromos migruojant į debesis
Lietuvos verslininkai jau supranta debesų kompiuterijos naudą, tačiau dalis jų vis dar klysta migracijos į debesis procese. Dažniausiai koją pakiša užsibrėžtas tikslas visą infrastruktūrą iškelti į... Daugiau
Naujienos vUTM – sprendimas, kaip apsisaugoti nuo kompleksinių grėsmių daug neinvestuojant
Šešėlinio kibernetinio pasaulio aktyvumas paskutiniu metu kelia mažai abejonių. Po to, kai nuo jo atstovų nukentėjo didieji šalies portalai, ši tema įšoko į pirmuosius žiniasklaidos ir politikų... Daugiau
Aktualijos Įdomieji duomenų centrai: Room 48 – 22 aukštai po žeme
Šiuo įrašu pradedame seriją, kurioje apžvelgsime įdomiausius pasaulio duomenų centrus. Šį kartą: apie JAV bendrovės Iron Mountain duomenų centrą Room 48. Daugiau
Aktualijos Kaip daiktų internetas pakeis duomenų centrus
Daiktų internetas – viena iš technologijų revoliucijų, pakeisiančių mūsų gyvenimą. Taip, šaldytuvai, dulkių siurbliai ir kiti namų įrenginiai, įžengę į internetą, darys nemažą įtaką mūsų kasdieniam... Daugiau
Aktualijos Penkios technologijų pasaulio revoliucijos, keičiančios mūsų gyvenimą
Išmanieji įrenginiai ar duomenų perkėlimas į debesį šiandien yra kasdienybės dalis, nors prieš dešimtį metų tai atrodė kaip utopija. Technologijų pasaulio lyderiai pabrėžia, jog tai tik pradžia, ir... Daugiau