Perdavė IT infrastruktūros valdymą ir nesigaili
Du dešimtmečius bankinių informacinių sistemų sprendimus kurianti ir diegianti UAB Forbis (Forbis) ryžosi pokyčiams ir savo IT infrastruktūrą, įsigijusi resursų nuomos ir serverių talpinimo duomenų centre paslaugas, patikėjo partneriams.
Tarptautinė bendrovė Forbis ir jos pavaldžioji UAB Kredito unijų namai savo klientams diegia bankinę informacinę sistemą FORPOST. Ši naujoviška bankinė informacinė sistema leidžia bankui, kredito unijai ar kitai finansų įstaigai teikti visas pagrindines finansines paslaugas. Į vieną darnią sistemą sujungiami sudėtingi banko procesai, užtikrinama pagrindinė banko veikla ir klientams teikiamos finansinės paslaugos: sąskaitų valdymas, mokėjimai, kreditai, mokėjimo kortelės, vertybiniai popieriai, investicijos, elektroninės bankininkystės paslaugos ir daugelis kitų.
„Eksponentinis duomenų srautų augimas pastebimas daugelyje sričių – bankų veikla ne išimtis. Anksčiau informacijai perduoti pakakdavo kelių skaičių, o dabar bankai su kitomis institucijomis keičiasi dideliais .xml failais, kuriuos dar reikia ir apdoroti bei saugoti. Natūralu, kad tai reikalauja didelio sistemų našumo, o kartu ir nuolatinės infrastruktūros pajėgumų plėtros. Maža to, visur turi būti užtikrintas greitis keistis duomenimis“, – darbo specifiką pasakoja Aleksandr Serebriakov, Forbis Sistemų administravimo skyriaus vadovas.
Ilgą laiką duomenims apdoroti ir saugoti pakako Forbis turimos technologinės bazės, bendrovė pati rūpinosi ir prižiūrėjo savo IT infrastruktūrą. Tačiau augantys duomenų srautai privertė rinktis: skirti laiką ir lėšas IT infrastruktūrai prižiūrėti ir nuolat ją atnaujinti ar susikoncentruoti į savo pagrindinį verslą, t. y. kurti ir teikti bankams sistemas. Priimant sprendimą įtakos turėjo ir tai, kad Forbis, kaip ir daugelis pažangių programinės įrangos tiekėjų, bando įgyvendinti SaaS (Software as a Service) paslaugų modelius. Todėl poreikis turėti patikimą debesų kompiuterijos partnerį yra dar aktualesnis.
Preliminarūs skaičiavimai parodė, kad investicijų suma į nuosavą infrastruktūrą su priežiūra atsipirks jau ketvirtaisiais–penktaisiais metais. Įvertinta ir technologijų kaitos rizika – duomenų srautų ir technologijų raida situaciją gali kardinaliai pakeisti per artimiausius trejus–ketverius metus, tada investicijos gali smarkiai nuvertėti.
Migravo be sutrikimų
Forbis iš galimų paslaugų teikėjų reikalavo saugumo sprendimų, lankstumo, našumo ir minimalių prastovų. Tai tik keli kriterijai, kuriuos turėjo atitikti Atea grupės UAB Baltnetos komunikacijos (Baltneta). Projektas truko apie keturis mėnesius. Net trys ketvirtadaliai projekto įgyvendinimo laiko buvo skirti sistemoms testuoti. Pirmiausia, buvo sukurtos testavimo aplinkos Baltnetos gamybinėje infrastruktūroje. Atliekant bandymus, buvo matuojamas kliento aplikacijos veikimo našumas. Testams pasibaigus, buvo sėkmingai sujungti projekto pusių duomenų centrai. Proceso metu vyko derinimai su trečiosiomis šalimis, kurių sistemomis naudojasi ir pats Forbis. Perkėlus gamybinę infrastruktūrą iš kliento į Baltnetos debesis, buvo sutarta tiksli data padaryti atsargines sistemų kopijas. Vėliau galutinė įranga iškelta į duomenų centrą. O pakeitus tinklo parametrus, viskas startavo Baltnetos duomenų centre.
Sėkmės garantas – bendravimas
Projektą įgyvendinusios šalys sutinka, kad svarbiausia buvo išlaikyti nenutrūkstamą komunikaciją, o dėl atsiradusios sinergijos viskas vyko net sklandžiau, nei buvo planuota. „Kaip ir buvo tikėtasi, niekas nepastebėjo ir nepatyrė jokių nepatogumų dėl migruojančių duomenų. O patys Forbis įmonės vadovai nustebo sužinoję, kad viskas įgyvendinta greitai ir sklandžiai“, – pasakoja p. Aleksandr Serebriakov.
Baltnetos Duomenų centro paslaugų skyriaus vadovo Piotro Kozlovskio nuomone, svarbu ne tik kalbėti ir siūlyti, bet ir išklausyti kliento poreikius, nes tai gali užbėgti galimoms problemoms už akių. Jo teigimu, bendradarbiauti su klientu buvo labai paprasta, nes abi šalys suprato, jog nuolatinė komunikacija įgyvendinant šį projektą garantavo sėkmę.