Penkios technologijų pasaulio revoliucijos, keičiančios mūsų gyvenimą
Išmanieji įrenginiai ar duomenų perkėlimas į debesį šiandien yra kasdienybės dalis, nors prieš dešimtį metų tai atrodė kaip utopija. Technologijų pasaulio lyderiai pabrėžia, jog tai tik pradžia, ir išskiria penkias technologijas, kurios ateityje iš esmės pakeis mūsų gyvenimą.
Trimatis spausdinimas
Pirmasis trimatis spausdintuvas (3D printer) buvo sukurtas 1984 m., tačiau tik pastaraisiais metais ši technologija tapo prieinama visiems, galintiems už ją sumokėti. Jau dabar su trimačiais spausdintuvais sukuriamos automobilių, kompiuterių detalės, dirbtinės galūnės ir netgi rūbai ar ginklai. 2014 metais šie spausdintuvai pigs ir tobulės, sukeldami revoliuciją gamyboje ir versle. Sudėjus žmonių kūrybiškumą ir beveik neribotas technologijų galimybes, galime sulaukti laikų, kuomet į kosmosą kilsime trimačiu spausdintuvu sukurtu erdvėlaiviu.
Mobilusis debesis
Mobilieji įrenginiai ir debesų kompiuterija susivieniję šiais metais iš esmės pakeis dabartines žaidimo taisykles. Tai padarys mobilusis debesis. Išmanieji telefonai ir planšetės visada turės ribotą talpą, procesoriaus galingumą ir baterijos veikimo laiką. Debesų kompiuterija leidžia duomenų talpinimą ir jų apdorojimą perkelti į debesį, kuriame svarbūs duomenys turint prisijungimus gali būti prieinami iš bet kurio planetos taško su bet kokiu įrenginiu.
Daiktų tinklas
Technologijų lyderiai dažnai naudoja terminą „daiktų internetas“, kuris reiškia, jog ilgainiui daugelis mums įprastų namų apyvokos daiktų taps išmaniaisiais įrenginiais, visą parą turinčiais priėjimą prie pasaulinio tinklo. Kitas žingsnis – daiktų tinklas, kurio dėka išmanieji įrenginiai bendrauja tarpusavyje, reaguoja į aplinką, analizuoja informaciją ir siūlo sprendimus vartotojui. Žmonių kalba tai reikštų, jog išmanusis šaldytuvas nusiųstų žinutę į Jūsų išmanųjį telefoną, jog nebeturite pieno. Išmanusis telefonas žinią perduotų į jūsų automobilio ekraną (telefone jos parodyti nevalia – juk vairuojate) kartu su žinute iš išmanaus televizoriaus, primenančio, jog po valandos prasidės „Žalgirio“ ir „Lietuvos Ryto“ rungtynės.
Universitetai internete
Šiandien internete galima mokytis bet kurios disciplinos – nuo kalbų, IT inžinerijos ar viešųjų ryšių iki psichologijos ar astronomijos. Visiems prieinamas mokslas, dėstomas pačių šviesiausių žmonių šioje planetoje, skamba kaip utopija, tačiau būtent tai leidžia tokios platformos kaip „Coursera“, „Udacity“ ar „edX“. Visos šios paskaitos yra nemokamos ir šiemet jų naudotojų skaičius sparčiai augs.
Naujos kartos mobilieji tinklai
2014 m. mobiliojo ryšio operatoriai turės surasti sprendimą, kaip mobiliuosius tinklus, skirtus balso skambučiams ir SMS žinutėms, pritaikyti šiuolaikinio žmogaus poreikiui bet kurioje planetos vietoje būti prisijungus. Nors ir naivu tikėtis, kad per metus išvysime revoliuciją, specialistai prognozuoja, kad būtent šiemet bus rastas sprendimas ar technologija ateičiai.