Kodėl kaimynai debesyje kartais triukšmauja?
Kai kalbame apie duomenų centrus ir paminime triukšmaujančius kaimynus (angl. Noisy Neighbor), pirmiausia įsivaizduojame be proto garsiai ūžiančias ar kitokius garsus skleidžiančias tarnybines stotis. Nors jos ir dirba garsiai, tačiau šiuo atveju kalbame apie kitą situaciją.
Tipinį debesų kompiuterijos serverį ir jo resursus duomenų centre dalinasi kelios skirtingos bendrovės su skirtingais poreikiais. Vieniems reikia tik paprasto el. pašto ir bendrovės tinklalapio serverio, o kiti ten perkelia galingas ir daug resursų reikalaujančias CRM sistemas. Jie visi dalinasi tuos pačius fizinio serverio resursus ir kol niekas neatlieka itin sudėtingų skaičiavimų ar užduočių – problemų nekyla. Tačiau CRM sistemos savininkams, pradėjus generuoti milžinišką ir duomenų skaitymui imlią partnerių ataskaitą, mažiesiems klientams liks mažiau laisvų resursų ir jų paštas bei tinklalapis pradės veikti lėčiau. Štai jums ir triukšmaujantis kaimynas. Panašiai, kaip ir pirmakursių studentų nuomojamas butas, neleidžiantis miegoti aplinkiniams kaimynams vidury savaitės.
Modernėjantys serverių procesoriai ir darbinė atmintis gelbsti kovoje su šia problema, tačiau koją vis dar kiša kietieji diskai, kurie negali nuspėti, kada kaimynas imsis triukšmauti ir jį izoliuoti, kad šis to nedarytų kitų klientų sąskaita. Todėl paslaugų tiekėjai pateikia tik bendrus viso fizinio serverio našumo parametrus, bet neužtikrina, kad konkretus klientas visą laiką turės sutartą rašymo ir skaitymo našumą (IOPS).
Tokią problemą savo duomenų centre sprendžiame SSD diskais ir HP 3PAR SSD duomenų masyvu, kurį kol kas turime vieninteliai Baltijos šalyse. Šis derinys siūlo kokybės užtikrinimo (QoS – quality of service) funkcionalumą, leidžiantį klientams užtikrinti sutartus IOPS rodiklius ir nesijaudinti, kad vieną dieną visos gyvybiškai svarbios bendrovės funkcijos, esančios debesyje, staiga sulėtės.