Kontaktai
2022.08.17

Kaip efektyviai valdyti organizacijos tinklą nutolusiuose padaliniuose?

Ekspertinė įžvalga

„Baltneta SDN“ sprendimą jau įsidiegę klientai pastebi, kad prižiūrėti ir valdyti įmonės tinklą tapo kur kas paprasčiau. Tad ši paslauga pirmiausia palengvina įmonės IT specialistų darbotvarkę ir suteikia galimybę daugiau dėmesio skirti kitoms užduotims.

Romanas Juška, „Baltnetos“ produktų vadovas

Įmonės ir kitos organizacijos, turinčios nuotolinių padalinių visoje šalyje, dažnai susiduria su klausimu, kaip užtikrinti efektyvų tinklo resursų valdymą, bendrą saugumo standartų lygį, savalaikį problemų identifikavimą ir jų šalinimą. Tai, ką IT specialistai gali sutvarkyti per kelias valandas turėdami galimybę tiesiogiai prieiti prie tinklo įrangos, geografinis atstumas tų pačių klausimų sprendimą gali prailginti iki kelių dienų ar net savaičių.

Siekdama padėti įmonėms paprasčiau ir efektyviau valdyti geografiškai išskaidytą tinklą, „Baltneta“ pristato unikalų Lietuvos rinkoje sprendimą „Baltneta SDN“. Tai programine ir aparatine įranga pagrįsta nutolusių tinklų sujungimo paslauga, leidžianti išspręsti įvairius efektyvaus tinklo valdymo apribojimus.

Kaip atsirado paslaugos poreikis?

Programinį tinklų sujungimo sprendimą (angl. Software Defined Network, SDN) „Baltnetos“ specialistai sukūrė atsižvelgę į savo klientų poreikius turėti centralizuotai, paprastai ir automatizuotai valdomą tinklą. O tai, kaip rodo „Baltnetos“ patirtis, nėra itin paprasta užduotis. Įprastai tinklų integracijos galimybę gali riboti ne tik geografinis atstumas, bet ir skirtingos ryšio technologijos ar konkretaus interneto tiekėjo pasirinkimas, reikiamo lygio IT specialistų nutolusiame padalinyje trūkumas.

„Mūsų klientai ir kitos įmonės, turinčios nutolusius padalinius, susiduria su įvairiais tinklo valdymo iššūkiais. Juos daugeliu atvejų gali išspręsti dedikuoti IT specialistai, tačiau dažniausiai tai virsta reagavimu į iškilusias problemas, o ne proaktyviu požiūriu, kuris iš anksto užkerta kelią galimoms problemoms bei taupo tiek pačių IT specialistų, tiek kitų įmonės darbuotojų laiką“, – sako „Baltnetos“ produktų vadovas Romanas Juška.

Pasak jo, „Baltneta SDN“ paslauga įmonėms ar kitoms organizacijoms leidžia centralizuotoje programinėje konsolėje sujungti skirtingose lokacijose esančius padalinius į bendrą tinklą ir, nepaisant skirtingų ryšio technologijų ar interneto tiekėjų, taikyti bendrą saugumo politiką, vykdyti nuolatinį tinklo resursų monitoringą, nedelsiant įdiegti atnaujinimus.

citata
„Natūralu, kad daugiausia dėmesio gauna pagrindinė įmonės buveinė, iš kurios koordinuojami visi verslo procesai, kurioje susitelkusi vadovybė ir kiti įmonės specialistai. Norint išlaikyti tuos pačius veiksenos standartus, padaliniuose esančio tinklo valdymui taip pat reikia skirti daug dėmesio, o tam ne visada yra reikiamų resursų.“
Romanas Juška „Baltnetos“ produktų vadovas

Sudėtingas nutolusių padalinių valdymas

Pasak „Baltnetos“ atstovo Romano Juškos, įmonėms ir kitoms organizacijoms dažniausiai kyla keblumų užtikrinant vienodo lygio tinklo saugumą ar funkcionalumą skirtinguose padaliniuose.

„Natūralu, kad daugiausia dėmesio gauna pagrindinė įmonės buveinė, iš kurios koordinuojami visi verslo procesai, kurioje susitelkusi vadovybė ir kiti įmonės specialistai. Norint išlaikyti tuos pačius veiksenos standartus, padaliniuose esančio tinklo valdymui taip pat reikia skirti daug dėmesio, o tam ne visada yra reikiamų resursų“, - pastebi „Baltnetos“ atstovas.

Tokių bendrų standartų trūkumas gali lemti, kad įmonių naudojamos sistemos atskiruose padaliniuose veiks skirtingu pajėgumu. Be to, tinklą prižiūrintiems specialistams bus sudėtingiau identifikuoti trikdžius ir juos pašalinti, kadangi tinklo „matomumas“ visos įmonės mastu yra ribotas.

Taip pat gali nukentėti bendras organizacijos IT sistemų saugumo lygis. Tokiu atveju kad ir kaip gerai yra apsaugotas pagrindinės buveinės tinklas, padaliniai tampa silpnąja grandimi, dėl to padidėja viso tinklo pažeidžiamumas kibernetinėms grėsmėms.

Galiausiai, darbuotojo vietos perkėlimas iš vieno padalinio į kitą gali būti įvykdomas kur kas paprasčiau, nes naujoje vietoje nereikės iš naujo nustatinėti prieigos teisių, bus užtikrinami reikalingi tinklo resursai.

Ribotos alternatyvos

Ilgus metus įmonės minėtą problematiką sprendė pasirinkdamos unifikuoto tinklo sprendimą iš vieno interneto tiekėjo, kuris įgyvendinamas MPLS (angl. Multiprotocol Label Switching) būdu. Tačiau šiuo atveju, pasak „Baltnetos“ atstovo, šio sprendimo įgyvendinimo galimybės yra stipriai įpareigojančios klientą, o ir išsprendžiama tik dalis problemų.

„Tokį sprendimą pasiūlyti galinčių interneto tiekėjų Lietuvoje yra vos keli, o pasirinkus tokią paslaugą visi įmonės padaliniai „pririšami“ prie vieno tiekėjo ir jo naudojamų ryšio technologijų. Tai tinka ne visais atvejais, ypač jei įmonė savo padaliniuose naudojasi skirtingų interneto tiekėjų paslaugomis ir yra sudariusi ilgalaikes sutartis“, – sako „Baltnetos“ atstovas R. Juška.

Pagerėjęs tinklo matomumas ir atsparumas

„Baltneta SDN“ sprendimą jau įsidiegę klientai pastebi, kad prižiūrėti ir valdyti įmonės tinklą tapo kur kas paprasčiau. Tad ši paslauga pirmiausia palengvina įmonės IT specialistų darbotvarkę ir suteikia galimybę daugiau dėmesio skirti kitoms užduotims.

Antras sprendimo pranašumas tas, kad jis išsprendžia riboto matomumo problemą – prie įmonės tinklo prijungti įrenginiai tampa atsekami ne tik iki IP, bet ir iki MAC adreso, tampa lengviau stebėti duomenų srautus ir planuoti tinklo resursus.

Trečia paslaugos nauda – ji gali iš karto padidinti bendrą įmonės tinklo saugumo lygį, nes atsiranda galimybė centralizuotai pritaikyti tuos pačius saugumo parametrus įmonės tinkle, o prireikus – juos nedelsiant pakeisti. Taip sumažinama žmogiškosios klaidos tikimybė, o jai pasitaikius, ją galima greičiau identifikuoti ir ištaisyti.

„Užtikrinti vienodą saugumo lygį visuose nutolusiuose padaliniuose gali būti sudėtinga užduotis, nes tam tikrais atvejais tai reiškia, kad norint atnaujinti ar pakeisti galiojančią saugumo politiką, IT specialistui gali tekti vykti į padalinį ir užsiimti tiesioginiu įrangos konfigūravimu. Tuo metu „Baltneta SDN“ leidžia saugumo politiką įgyvendinti centralizuotai, o didžiąją dalį pakeitimų bei atnaujinimų galima atlikti nuotoliniu būdu per programinės įrangos konsolę“, – teigia Romanas Juška.

Norėdami daugiau sužinoti apie SDN sprendimo pritaikymo galimybes jūsų tinkle, kreipkitės į mūsų tinklo skyriaus specialistus, kurie įvertins tinklo būklę bei parinks geriausiai tinkanti sprendimą.

Klientų sėkmės istorijos „Affidea Lietuva“ skaitmeninė transformacija: Genesys sprendimas efektyvesniam aptarnavimui
Dirbtinio intelekto integracija (DI), automatizacija ir technologijų pažanga sparčiai vyksta ir sveikatos priežiūros įstaigose, kurios siekia pagerinti paslaugų kokybę ir efektyvumą. Daugiau
Ekspertinė įžvalga Patikimiausia apsauga nuo kibernetinių atakų – saugumo operacijų centras (SOC)
Debesų kompiuterijos ir duomenų centrų paslaugas teikianti UAB „Baltnetos Komunikacijos“, priklausanti ATEA grupei, pradeda teikti rinkai aktualią Saugumo operacijų centro (ang. k. „Security... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Vaistinės internete „Camelia“ e. prekybos iššūkius padėjo įveikti „Kubernetes“ sprendimas
UAB „Nemuno vaistinė“ valdomas vaistinių tinklas „Camelia“ – vienas didžiausių vaistinių tinklų šalyje, šiuo metu turintis ne tik apie 350 vaistinių, bet ir daug dėmesio skiriantis elektroninei... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklas – vartai į stabilų veikimą ir saugumą
Pastaruoju metu augantis kibernetinių nusikaltimų skaičius verčia pagalvoti ir apie įmonės tinklo saugumą. „Cybersecurity Ventures“ prognozuoja, kad 2024 m. pasaulinė metinė elektroninių... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Įdiegtas vUTM sprendimas – tinklo saugumo garantas fintech įmonėms
„Forbis group“ yra Baltijos šalyse pirmaujanti bankinės programinės įrangos kūrėja. Jau ilgiau kaip tris dešimtmečius veikianti įmonė savo klientams – tiek valstybinėms įstaigoms ir dideliems... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Roges ruošk vasarą, ratus – žiemą. Pasiruoškite NIS2!
Lieka pusmetis iki Tinklo ir informacinių sistemų saugumo direktyvos (angl. Network and Information Systems, NIS) starto Lietuvoje. Atnaujintą NIS2 variantą į Lietuvos teisės aktus numatyta... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Sėkmingai valdomas IT ūkis – įvertintos rizikos ir aiškus planas
„DOJUS group“ yra viena didžiausių žemės ūkio technikos pardavėjų, kurioje dirba apie 330 darbuotojų. Grupei priklausančios įmonės veikia tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, yra savo srities lyderės,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Atsarginės kopijos padės išvengti didelių nuostolių
Kovo 31-ąją minima Pasaulinė atsarginių kopijų diena, kuri primena visiems, jog atsargines kopijas reikia kurti nuolat. Tai turi būti verslo įprotis, apsaugantis nuo didelių nuostolių. Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dirbtinis intelektas ir RPA – verslo kasdienybę užkariavusios technologijos. Kuo panašios ir kuo skiriasi?
Mus supančią technologijų aplinką tikrai galima vadinti greičiausiai besivystančia ir sparčiausiai besikeičiančia per daugelį metų, o tokius terminus kaip dirbtinis intelektas (AI) ar robotinių... Daugiau