Kaip daiktų internetas pakeis duomenų centrus
Daiktų internetas – viena iš technologijų revoliucijų, pakeisiančių mūsų gyvenimą. Taip, šaldytuvai, dulkių siurbliai ir kiti namų įrenginiai, įžengę į internetą, darys nemažą įtaką mūsų kasdieniam gyvenimui. Tačiau reikia nepamiršti, kad jie nuolat perduos informaciją, o tai veiks ir duomenų centrų darbą.
Tyrimų bendrovė „Gartner“ skaičiuoja, kad 2020 metais visame pasaulyje bus 26 mlrd. įrenginių, priklausančių daiktų internetui. „Cisco“ mano, kad šis skaičiuos bus dar didesnis – net 50 milijardų. Nepamirškime, kad neišvengiamai augs ir mobiliųjų įrenginių skaičius, informacija ir toliau migruos į debesį, tad duomenų centrų valdytojai neišvengiamai susidurs su naujais iššūkiais.
Daiktų interneto įrenginiai nuolat perduos milžiniškus duomenų kiekius (įsivaizduokite dešimtis tūkstančių šaldytuvų, kurie nuolat analizuoja, ar jų savininkui jau baigėsi pienas), kuriuos reikės iškart apdoroti ir išanalizuoti. Pasak „Gartner“ analitikų, pirmiausia duomenų centrų valdytojams teks rasti būdą suvaldyti šiuos milžiniškus duomenų srautus.
Jų nuomone, dabartinė tendencija, kai bendrovės stengiasi centralizuoti savo duomenų saugojimą dėl mažesnių sąnaudų ir didesnio saugumo, nebeveiks. Teks turėti didelį tinklą mažų duomenų centrų, kur vyktų pirminis informacijos apdorojimas, o tik tuomet aktuali informacija jau būtų perduodama į pagrindinį centrą. Tai reiškia, kad duomenų centrai išsibarstys įvairiose pasaulio vietose, tačiau juos reikės valdyti ir prižiūrėti iš vieno centro. Be to, teks keisti ir atsarginių kopijų darymo politiką. „Gartner“ analitikai įsitikinę, kad duomenų valdytojams teks selektyviai atrinkti, kurie duomenys svarbiausi, nes nuolat saugoti milijonus terabaitų informacijos bus neefektyvu.
Kartu su išaugusiu duomenų srautu iškils naujų saugumo klausimų. Jūsų šaldytuvas nuolat transliuos, ką valgote ir kada apsipirkinėjate, apyrankė ant rankos rodys jūsų sveikatos būklę, o išmanusis termostatas turės duomenis, kada namai būna tušti. Ši informacija, atsidūrusi svetimose rankose, gali pridaryti daug žalos įrenginių savininkui. Duomenų centrai taps dar patrauklesniu kąsniu programišiams, todėl duomenų centrų valdytojams teks ieškoti būdų, kaip užtikrinti, jog milijonų įrenginių nuolat skleidžiama informacija nenutekėtų ir liktų saugi.