Kontaktai
2022.07.20

Ką verta žinoti apie kompiuterizuotų darbo vietų priežiūrą?

Ekspertinė įžvalga

Visų pirma, svarbu suprasti, kad kompiuterizuotų darbo vietų priežiūra nėra tik reagavimas į incidentus ar užklausas iš vartotojų, bet ir proaktyvūs veiksmai, kurie gali užkirsti kelią būsimiems incidentams ir padidinti viso įmonės IT ūkio sklandų funkcionavimą.

Donata Marcevičiūtė, „Baltnetos“ produktų vadovė

Šiandien verslo ir kitose organizacijose kur kas daugiau dėmesio sulaukia strateginio lygio IT sprendimai, pavyzdžiui, įmonės valdomų duomenų migracija į debesijos sprendimus ar IT infrastruktūros atsparumo kibernetinėms grėsmėms didinimas. Tuo metu kompiuterizuotų darbo vietų (KDV) priežiūra dažnai atsiduria antrame plane.

Nors vadovams tai gali atrodyti kaip gana paprasta užduotis, kuria gali pasirūpinti bet kokio lygio IT specialistas ar net pats darbuotojas (juk operacinės sistemos atnaujinimai įdiegiami automatiškai), realybėje situacija dažnai yra kitokia – visavertė KDV priežiūros paslauga yra kur kas kompleksiškesnė. Be to, įmonių darbuotojų galimybės naudotis visą laiką sklandžiai veikiančiais darbo įrankiais taip pat padidina bendrą veiklos efektyvumą ir darbo kokybę.

Kas sudaro KDV priežiūrą?

Dažnai KDV priežiūra laikoma savaime suprantama paslauga, kurios suteikimo schema yra gana paprasta: 1) vartotojas, susidūręs su tam tikra problema, apie ją praneša vidiniam ar išoriniam IT specialistui; 2) IT specialistas pašalina gedimą ir informuoja vartotoją, kad jis gali tęsti darbą.

citata
„Mūsų patirtis šioje srityje rodo, kad visavertė KDV priežiūros paslauga apima kur kas daugiau. Visų pirma, svarbu suprasti, kad kompiuterizuotų darbo vietų priežiūra nėra tik reagavimas į incidentus ar užklausas iš vartotojų, bet ir proaktyvūs veiksmai, kurie gali užkirsti kelią būsimiems incidentams ir padidinti viso įmonės IT ūkio sklandų funkcionavimą.“
Donata Marcevičiūtė „Baltnetos“ produktų vadovė

Daugiau kaip 15 metų apimanti „Baltnetos“ patirtis šioje srityje rodo, kad visavertė KDV priežiūros paslauga apima kur kas daugiau. Visų pirma, svarbu suprasti, kad tai nėra tik reagavimas į incidentus ar kitokio pobūdžio užklausas iš vartotojų, o tuo pačiu ir tam tikri proaktyvūs veiksmai, kurie gali užkirsti kelią būsimiems incidentams ir padidinti viso įmonės IT ūkio sklandų funkcionavimą.

Be to, esame pastebėję, kad vidiniams IT specialistams įmonėse, kuriems patikėta KDV priežiūra, dažnai nepakanka žinių, laiko ir tinkamų įrankių ar programinės įrangos, kas leistų užtikrinti proaktyvią priežiūrą, o kitiems darbuotojams leistų dirbti nesusiduriant su trikdžiais.

Reikalingi ir specialistai, ir įrankiai

Proaktyvios priežiūros teikimui, visų pirma, reikalinga monitoringo programinė įranga, kuri leistų stebėti ir valdyti kompiuterizuotas darbo vietas bei užtikrintų įrangos kritinių parametrų matomumą. Priežiūros paslaugos teikimą taip pat gerokai supaprastina atnaujinimų diegimo ar kitų užduočių atlikimo automatizuoti įrankiai bei nuotolinio prisijungimo iš vieningos konsolės programinė įranga.

Deja, investicijos į tokio tipo įrankius dažnai siejamos su papildomomis sąnaudomis. Įmonėse, kurios turi vidinius IT specialistus, priežiūros užduotys priskiriamos jų tiesioginėms funkcijoms, o investicijos į bent dalį jų funkcijų pakeičiančius įrankius gali būti vertinamos kaip perteklinės.

Tokio tipo dilemas padeda išspręsti KDV priežiūros paslaugų pirkimas iš išorės partnerio, kuris už sutartą kainą gali pasiūlyti ir reikiamos kvalifikacijos IT specialistus, ir visus įrankius veiksmingai KDV priežiūrai.

Proaktyvios priežiūros komponentai

„Baltnetos“ teikiama proaktyvios KDV priežiūros paslauga susideda iš šių komponentų:

  1. Proaktyvus stebėjimas. Paslaugų teikimo pradžioje kiekvienoje kompiuterizuotoje darbo vietoje „Baltnetos“ specialistai įdiegia specializuotą programinę įrangą, kuri analizuoja, kaip panaudojami kompiuteriniai resursai. Atsižvelgus į tikslines veikimo normas, visi nuokrypiai yra iš karto pašalinami be vartotojo įsikišimo. Pavyzdžiui, viena iš stebėjimo sričių yra kietojo disko būklė, kurio gedimas gali lemti jautrių duomenų praradimą. Kietojo disko būklės stebėsena leidžia išvengti tokių situacijų ir jį pakeisti dar prieš tai, kai visiškai sutrinka jo veikimas.
  2. Fizinės ir programinės įrangos inventorizacija. Pasitelkus specializuotą programinę įrangą visa kliento infrastruktūroje veikianti kompiuterinė ir programinė įranga yra inventorizuojama. Taip vadovai gali gauti detalų visoje įmonėje naudojamos įrangos paveikslą, nustatyti pažeidžiamas vietas ir pagal tai imtis atitinkamų veiksmų.
  3. Kompiuterių žurnalinių įrašų (log) rinkimas, kas leidžia užfiksuoti ir vėliau išanalizuoti infrastruktūroje vykstančias anomalijas ar incidentus bei greičiau surasti ir pašalinti jų priežastį.
  4. Reguliarus atnaujinimų diegimas. Dėl proaktyvaus stebėjimo „Baltneta“ gali identifikuoti poreikį atnaujinti naudojamą programinę įrangą. Automatizacijos įrankiai leidžia taupyti vartotojų laiką ir nepaveikti veiklos procesų visus atnaujinimus diegiant centralizuotai, nuotoliniu būdu ir pagal iš anksto suderintą grafiką.

Kiekvienam klientui – IT paslaugų vadybininkas

Užsisakius „Baltnetos“ KDV priežiūros paslaugą, kliento organizacijoje pirmiausia atliekamas kompiuterizuotų darbo vietų ūkio įvertinimas ir pateikiamos rekomendacijos dėl esamos infrastruktūros tobulinimo. Mūsų specialistų atliekamas KDV ūkio įvertinimas apima kompiuterių techninių parametrų diagnostiką, „Microsoft“ bei kitos programinės įrangos įvertinimą bei saugumo komponentų peržiūrą.

Po įvertinimo dažnai paaiškėja, kad organizacijos IT ūkyje tvyro mažesnis ar didesnis chaosas, o pirmoji užduotis yra jį stabilizuoti ir sutvarkyti. KDV ūkio auditas kuria didelę pridėtinę vertę klientui, kurio KDV ūkis yra reorganizuojamas pagal „Baltnetos“ teikiamas rekomendacijas. „Baltnetai“ tai suteikia galimybę iš arčiau susipažinti su kliento KDV ūkio situacija bei pritaikyti klientui aktualius priežiūros teikimo procesus.

Dar vienas svarbus aspektas, kuris „Baltnetos“ teikiamas priežiūros paslaugas išskiria iš kitų rinkoje, tai kiekvienam klientui priskiriamas IT paslaugų vadybininkas. Šis specialistas rūpinasi esamų sutarčių vykdymu ir plėtra, paslaugos tobulinimu, kritinių sprendimų dėl teikiamos paslaugos inicijavimu, naujų paslaugų pristatymu ir įvedimu, projektinių darbų suderinimu bei konsultavimu visais aktualiais klausimais.

Atsižvelgiant į šių dienų kontekstą, kai klientų aptarnavimas tampa vis labiau skaitmenizuotas, o esant poreikiui išspręsti kasdienius klausimus tenka bendrauti su pokalbių robotais ar ieškoti aktualios informacijos tarp dažniausiai užduodamų klausimų, galimybė kreiptis į specialistą tiesiogiai klientui suteikia daugiau patogumo ir dažnai leidžia sudėtingus klausimus išspręsti per trumpesnį laiką.

„Baltnetos“ helpdesk‘as prieinamas ištisą parą

„Baltnetos“ teikiamų priežiūros paslaugų apimtis yra viena iš didžiausių Lietuvos rinkoje ir apima net kaimynines valstybes. Tai leidžia mūsų klientams pasiūlyti išskirtinę patirtį naudojantis KDV priežiūros paslauga, užtikrinant 24/7 prieinamą pagalbos tarnybą (helpdesk).

Priežiūros paslaugų teikimas „Baltnetoje“ yra pagrįstas centralizuota pagalbos tarnybos sistema, kuri leidžia klientams registruoti užklausas bent kuriuo paros metu, visomis savaitės dienomis, įskaitant ir šventines dienas. Pagalbos tarnyboje klientai užklausas gali registruoti jiems patogiu būdu – telefonu arba e. paštu lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Galiausiai, „Baltnetos“ teikiama KDV priežiūros paslauga leidžia individualizuoti klientui teikiamos paslaugos modelį pasirenkant jam aktualų paslaugos kokybės parametrų lygį (SLA), nuo kurio priklauso užklausų reakcijos ir sprendimo laikas bei aptarnavimo valandos. SLA lygį klientas gali rinktis atsižvelgdamas į savo įmonės ar organizacijos veiklos specifiką bei įvertindamas esamos KDV infrastruktūros kritinę svarbą.

Klientų sėkmės istorijos „Affidea Lietuva“ skaitmeninė transformacija: Genesys sprendimas efektyvesniam aptarnavimui
Dirbtinio intelekto integracija (DI), automatizacija ir technologijų pažanga sparčiai vyksta ir sveikatos priežiūros įstaigose, kurios siekia pagerinti paslaugų kokybę ir efektyvumą. Daugiau
Ekspertinė įžvalga Patikimiausia apsauga nuo kibernetinių atakų – saugumo operacijų centras (SOC)
Debesų kompiuterijos ir duomenų centrų paslaugas teikianti UAB „Baltnetos Komunikacijos“, priklausanti ATEA grupei, pradeda teikti rinkai aktualią Saugumo operacijų centro (ang. k. „Security... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Vaistinės internete „Camelia“ e. prekybos iššūkius padėjo įveikti „Kubernetes“ sprendimas
UAB „Nemuno vaistinė“ valdomas vaistinių tinklas „Camelia“ – vienas didžiausių vaistinių tinklų šalyje, šiuo metu turintis ne tik apie 350 vaistinių, bet ir daug dėmesio skiriantis elektroninei... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklas – vartai į stabilų veikimą ir saugumą
Pastaruoju metu augantis kibernetinių nusikaltimų skaičius verčia pagalvoti ir apie įmonės tinklo saugumą. „Cybersecurity Ventures“ prognozuoja, kad 2024 m. pasaulinė metinė elektroninių... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Įdiegtas vUTM sprendimas – tinklo saugumo garantas fintech įmonėms
„Forbis group“ yra Baltijos šalyse pirmaujanti bankinės programinės įrangos kūrėja. Jau ilgiau kaip tris dešimtmečius veikianti įmonė savo klientams – tiek valstybinėms įstaigoms ir dideliems... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Roges ruošk vasarą, ratus – žiemą. Pasiruoškite NIS2!
Lieka pusmetis iki Tinklo ir informacinių sistemų saugumo direktyvos (angl. Network and Information Systems, NIS) starto Lietuvoje. Atnaujintą NIS2 variantą į Lietuvos teisės aktus numatyta... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Sėkmingai valdomas IT ūkis – įvertintos rizikos ir aiškus planas
„DOJUS group“ yra viena didžiausių žemės ūkio technikos pardavėjų, kurioje dirba apie 330 darbuotojų. Grupei priklausančios įmonės veikia tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, yra savo srities lyderės,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Atsarginės kopijos padės išvengti didelių nuostolių
Kovo 31-ąją minima Pasaulinė atsarginių kopijų diena, kuri primena visiems, jog atsargines kopijas reikia kurti nuolat. Tai turi būti verslo įprotis, apsaugantis nuo didelių nuostolių. Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dirbtinis intelektas ir RPA – verslo kasdienybę užkariavusios technologijos. Kuo panašios ir kuo skiriasi?
Mus supančią technologijų aplinką tikrai galima vadinti greičiausiai besivystančia ir sparčiausiai besikeičiančia per daugelį metų, o tokius terminus kaip dirbtinis intelektas (AI) ar robotinių... Daugiau