Internetinės vaistinės manovaistine.lt infrastruktūros problemas išgydė Kubernetes sprendimas
Šių problemų sprendimui www.manovaistine.lt komanda rinkoje ieškojo patikimo ir kompetentingo partnerio ir nusprendė kreiptis į „Baltnetą“. Bendradarbiaujant su aplikacijos programuotojais buvo atlikta aplikacijos architektūros ir infrastruktūros analizė ir identifikuoti jos veikimo trūkumai.
Visų pirma, www.manovaistine.lt aplikacijai buvo pritaikyta konteinerizacija bei sudiegtas Kubernetes klasteris efektyviam aplikacijos infrastruktūros (konteinerių) valdymui. „Baltnetos“ ir aplikacijos kūrėjų pritaikyti sprendimai pašalino ankstesnius apribojimus bei leido užtikrinti sklandžią vartotojo patirtį nepriklausomai nuo e. vaistinės apkrovimo. Pasak www.manovaistine.lt verslo plėtros vadovo Tautvydo Endriukaičio, dirbant su „Baltneta“ pavyko greitai rasti bendrą požiūrį į e. parduotuvės migravimo procesą bei jo metu operatyviai spręsti iškylančias problemas.
Kliento iššūkis
Daugiau kaip dešimtmetį veikianti e. vaistinė www.manovaistine.lt, kuri yra pagrindinis UAB Entafarma mažmeninės prekybos kanalas, per septynerius metus nuolatos augo ir pagal vizitų skaičių, ir pagal siūlomo asortimento kiekį. E. vaistinei smarkiai išsiplėtus, išaugo ir jos infrastruktūra, kurios administravimas tapo sudėtingas, o atnaujinimų diegimas reikalaudavo vis didesnių laiko sąnaudų.
Į e. vaistinės aplikaciją buvo sudėtinga integruoti naujas technologijas, nuolatos buvo susiduriama su rizika, kad nereikšminga klaida kurioje nors aplikacijos dalyje galėjo sutrikdyti visą jos darbą.
Šie apribojimai darė tiesioginę įtaką e. veiklai ir verslo procesams. Pavyzdžiui, esant didesniam klientų srautui, sulėtėdavo aplikacijos veikla ir dėl to nukentėdavo vartotojo patirtis, kas turėjo tiesioginę įtaką pardavimams. Pavyzdžiui, pasitaikydavo atvejų, kai dėl to e. klientai neužbaigdavo apsipirkimo ar laiku nebuvo atnaujinama informacija apie sandėlio likučius.
Tokios sistemos priežiūrai ir stabiliam veikimui užtikrinti reikėdavo skirti santykinai daug IT specialistų darbo laiko. Galiausiai, kompleksiška aplikacijos sandara eikvodavo daugiau infrastruktūros veikimui palaikyti reikalingų resursų, kas, savo ruožtu, pavirsdavo didesnėmis sąnaudomis.
Įgyvendintas sprendimas
Išanalizavusi situaciją, „Baltneta“ pasiūlė klientui suskaidyti aplikaciją į funkcines dalis arba, kitaip tariant, konteinerizuoti ir įdiegti Kubernetes sprendimą automatizuotam ir efektyviam aplikacijos infrastruktūros (konteinerių) valdymui.
Tam buvo atlikta aplikacijos konteinerizacija, pasitelkta konteinerių valdymo platforma Kubernetes (K8s) ir užtikrinta šio sprendimo priežiūra. Pasirenkant šį sprendimą buvo tartasi ir su e. parduotuvės aplikacijos programuotojais, kurie palaikė tokį pasirinkimą vertindami jo teigiamą įtaką savo darbo laikui ir produktyvumui.
Bendradarbiaujant su aplikacijos programuotojais, „Baltneta“ atliko Kubernetes klasterio architektūros projektavimą. Užbaigtas Kubernetes klasteris buvo sudiegtas „Baltnetos“ duomenų centre bei atlikti jo testavimo darbai.
Po pirminių diegimo darbų „Baltneta“ toliau teikia Kubernetes klasterio priežiūrą, kuri apima papildomas serverių bei pačio klasterio konfigūracijas, pajėgumų bei servisų valdymą, analizę, konfigūracijos atsarginių kopijų užtikrinimą bei visus kitus sklandžiam aplikacijos infrastruktūros veikimui kritiškai svarbius darbus.
Pasiekti rezultatai
Atlikus e. parduotuvės aplikacijos konteinerizaciją ir įgyvendinus Kubernetes sprendimą, daugelis aplikacijos infrastruktūros valdymo funkcijų tapo automatizuotos, o pats procesas paprastesnis.
Aplikacijos veikimas diegiant atnaujinimus tapo stabilesnis, nes vienas atnaujinimas nedaro įtakos visos aplikacijos funkcionalumui. Pavyzdžiui, atnaujinus mokėjimo informaciją nereikia atnaujinti visos aplikacijos, kas pastebimai pagreitina ir automatizuoja atnaujinimų diegimą.
Aplikacijos konteinerizacija ir Kubernete klasteris užtikrina savalaikę resursų plėtrą. Padidėjus lankytojų srautui, aplikacija automatiškai plečiasi be IT administratorių įsikišimo taip išsaugant sklandžią vartotojo patirtį esant dideliam lankytojų srautui.
Galiausiai, e. vaistinės aplikacija yra apsaugota nuo visiško sutrikimo automatiškai „pagydant“ tik tas jos dalis, kuriose susiduriama su techniniais nesklandumais, kai tuo metu kitos dalys gali veikti įprastu režimu. Pavyzdžiui, jei sutrinka produktų katalogo veikimas, mokėjimo, krepšelio ir kitos e. parduotuvės funkcijos toliau gali veikti sklandžiai. Visa tai atliekama be papildomų žmogiškųjų resursų.