Įmonės duomenų perkėlimas į debesų infrastruktūrą: ką svarbu žinoti?
Sklandus migracijos procesas reikalauja kompetencijų ir patirties, „Baltnetoje“ per metus atliekame dešimtis duomenų migravimo projektų, todėl nuolat kaupiame patirtį ir atnaujiname žinias šioje srityje.
Andrius Smalinskas, „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyriaus vadovas
Vis daugiau šalies įmonių savo IT sistemas nusprendžia iš dalies ar visa apimtimi perkelti į debesijos infrastruktūrą. Tai padeda pasiekti kelių tikslų – padidinti saugumą ir apsaugoti jautrius duomenis nuo grėsmių, patikėti techninės ir programinės įrangos valdymą išorės specialistams, turėti galimybę bet kada iškilus poreikiui išplėsti kompiuterinius resursus.
Nors įmonių vadovai supranta debesijos suteikiamus pranašumus, jie dažnai baiminasi pačio duomenų perkėlimo proceso. „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyriaus vadovas Andrius Smalinskas sako, kad tinkamai pasiruošus duomenų migracijai, dažnu atveju perkėlimo procesą galima įvykdyti per vieną naktį praktiškai nesutrikdant kasdienės organizacijos veiklos ir jau kitą dieną naudotis visais debesijos pranašumais.
Duomenų perkėlimas pagal individualų planą
„Dažnai klientai galvoja, kad duomenų perkėlimas iš nuosavos IT infrastruktūros į debesį yra sudėtingas procesas. Iš dalies tai tiesa, nes sklandus migracijos procesas reikalauja kompetencijų ir patirties. „Baltnetoje“ per metus atliekame dešimtis duomenų migravimo projektų, nuolat kaupiame patirtį ir atnaujiname žinias šioje srityje“, – teigia A. Smalinskas.
Pasak jo, „Baltnetos“ specialistai kiekvieną duomenų perkėlimą vertina kaip atskirą projektą, kuriam priskiriamas atskiras projekto vadovas, sudaromas individualus migravimo planas, o viso projekto metu palaikomas nuolatinis ryšys su žmonėmis iš kliento pusės.
Atlikdami išsamią kliento naudojamos įrangos ir sistemų analizę ir numatydami migracijai atlikti reikalingus žingsnius, „Baltnetos“ specialistai užtikrina, kad migracijos procesas įvyks sklandžiai ir per iš anksto numatytą laiką.
„Esant poreikiui duomenų perkėlimą galime vykdyti po darbo valandų, kad įprasta įmonės veikla nebūtų sutrikdyta. Savo klientams ne kartą esame padėję perkelti duomenis per vieną naktį, kai kitą rytą į darbą atėję kliento darbuotojai net nepajusdavo, kad atlikti esminiai IT infrastruktūros pokyčiai“, – pažymi specialistas.
„Baltneta” prieš duomenų migraciją atlieka atsargines sistemų kopijas, patikrina, kad būtų galima atstatyti iš jų sistemas ir turi pasiruošusi migracijos stabdymo ir grįžimo į senąją infrastruktūrą planą neprarandant duomenų. Specialistų komanda visada pasirūpina ir tinklo klausimais, užtikrindama klientui patogų ir saugų būdą pasiekti serverius iš savo biuro. Tai ypač aktualu tais atvejais, kai klientas turi daugiau nei vieną padalinį.
Įvykdžius migracijos projektą, visą parą veikiantis techninis aptarnavimas toliau užtikrina sklandų naudojimąsi debesijos funkcijomis.
„Baltnetos“ siūlomi migracijos būdai
Kliento IT sistemų ir duomenų perkėlimas į „Baltnetos“ debesų infrastruktūrą gali būti atliekamas 3 būdais, kurie priklauso nuo naudojamų sistemų ir reikalavimų duomenų saugumui.
„Jei klientas naudoja „Veeam“ programine įranga paremtus serverius, tai paprasčiausias būdas perkelti duomenis – padaryti replikas arba atlikti duomenų kopijas į „Baltnetos“ debesų infrastruktūrą. Po to „Baltnetos“ inžinieriai atstato ir paleidžia virtualius serverius savo duomenų centre iš rezervinių kopijų. Jei buvo panaudotos replikos, klientas tai gali padaryti savarankiškai“, – sako A. Smalinskas.
Pasak specialisto, naudojantiems „VMware“ virtualizacijos platformą, „Baltneta“ gali įdiegti „VMware Cloud Director availability“ programinį sprendimą. Tai įgalina momentines duomenų kopijas, kuomet replikos atliekamos tiesiai į „Baltnetos“ debesų infrastruktūrą. Taip klientui suteikiama galimybė savarankiškai įvykdyti duomenų migraciją ir jų atkūrimą iš paslaugos tiekėjo duomenų centro. Šis sprendimas gali užtikrinti nuo 5 min. siekiantį atkūrimo tašką (RPO).
Neseniai „Baltneta“ savo klientams pasiūlė dar vieną naujovę – NSX-T sprendimą, kuris leidžia atlikti atskirų virtualių mašinų migraciją su minimaliu prastovos laiku. Pasirinkus šį variantą, kliento „VMware“ infrastruktūroje įdiegiamas sprendimą palaikantis virtualus serveris, kuris padeda kliento IT sistemas integruoti į „Baltnetos“ duomenų centre patalpintą „VMware“ debesijos sprendimą.
Atsarginėms kopijoms – duomenų centras Frankfurte
Gerai išplėtotą infrastruktūrą „Baltneta“ valdo ne tik Lietuvoje. Kai kuriems klientams ypač aktualus papildomų nuotolinių duomenų kopijų sprendimas. Šiam poreikiui patenkinti yra galimybė naudotis debesijos infrastruktūra Vokietijoje esančiame duomenų centre „Equinix FR5 Frankfurt Data Center“.
„Savo klientams siūlome galimybę atsargines duomenų kopijas talpinti Vokietijoje esančiame duomenų centre arba naudotis DRaaS sprendimu iš minėtos lokacijos. Frankfurte esančioje „Baltnetos“ infrastruktūroje patalpintos virtualių serverių duomenų papildomos rezervinės kopijos užtikrina apsaugą ne tik nuo kibernetinių, bet ir nuo fizinių grėsmių“, – pastebi A. Smalinskas.
Priklausomai nuo klientų turimos atsarginių kopijų infrastruktūros ir poreikių Frankfurte esančiame duomenų centre Baltneta siūlo skirtingus būdus nuotolinių kopijų atlikimui: „Baltnetos“ resursų papildomas kopijas, „Veeam Cloud Connect“ sprendimą, talpyklą atsarginėms kopijoms, jei kopijos atliekamos „Commvault“, „Nakivo“ ar su kitokia programine įranga. Klientams, kurių verslui sistemų sustojimas yra netoleruotinas, gali padėti „VMware“ avarinio atkūrimo sprendimas. Tarp „Baltnetos“ ir Frankfurto duomenų centrų palaikomas didelės spartos 100 Gbps L2 ryšys.
Enterprise lygio įranga ir sprendimai
„Baltneta“ yra didžiausia debesų kompiuterijos paslaugų tiekėja Baltijos šalių rinkose, čia veikianti daugiau kaip 25 metus ir turinti 160 aukščiausios kvalifikacijos IT specialistų komandą. Savo klientams bendrovė gali pasiūlyti 24/7 principu veikiantį techninį aptarnavimą.
„Baltnetos“ duomenų centrai turi „Tier 3“ kategorijos sertifikatus, kurie parodo 99,982 proc. siekiantį duomenų centrų veiklos pateikiamumą (uptime). Jos duomenų centrai taip pat turi PCI DSS (Payment Card Industry Data Security Standard) saugumo standartą ir yra pritaikyti finansinių transakcijų informacijai laikyti.
Serverių infrastruktūra „Baltnetos“ duomenų centruose valdoma pagal ISO standartus, serveriuose naudojamos aukšto patikimumo duomenų talpyklos, ištisą parą įvykius fiksuojančios monitoringo sistemos.
„Baltneta“ viena pirmųjų Baltijos regione tapo „VMware“ paslaugos teikėja, infrastruktūros virtualizacijai naudojanti „VMware vSphere Enterprise Plus“ sprendimą. Taip klientai savo virtualius serverius gali patogiai valdyti per „Cloud Director“ portalą.
Bendrovės duomenų centruose naudojama enterprise lygio įranga, tarp kurios – „Dell EMC“ ir „Cisco“ serveriai su 24-28 branduolių procesoriais, „Dell EMC SSD“ ir „IBM FlashSystem NVMe“ laikmenų masyvai.