Kontaktai
2021.11.16

Dedikuoti serveriai: kuo jie išsiskiria, kas juos renkasi, kada jie pasiteisina?

Ekspertinė įžvalga

Pasirinkusios dedikuotų serverių nuomos sprendimą, įmonės ne tik užsitikrina didesnį sistemų patikimumą bei saugumą. Nuo jų darbuotojų pečių taip pat nukrenta visa techninė įrangos priežiūra, o naudojamą įrangą atnaujinti ar pakeisti tampa kur kas paprasčiau.

Lina Matusevičienė, „Baltnetos“ produktų vadovė

Dedikuoti serveriai yra vienas iš debesų paslaugų tipų, kuris suteikia galimybę klientui naudotis duomenų centre patalpintais jam priskirtais serveriais ir jų resursais. Toks sprendimas turi kelis pranašumus. Pirmiausia, kliento įrangos konfigūravimu ir technine priežiūra rūpinasi duomenų centre dirbantys kvalifikuoti specialistai. Antra, serveriai yra patalpinami saugioje fizinėje aplinkoje, garantuojančioje net kelių lygių apsaugą. Ši paslauga gali įmonėms suteikti ir kitų naudų, aptarsime jas plačiau.

Debesų kompiuterijos aktualumas didėja

Kaip rodo Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenys, Lietuvoje debesų kompiuterijos paslaugos šalies versluose kol kas dar nėra itin paplitusios – jomis 2020 m. naudojosi tik maždaug kas trečia įmonė. Tiesa, situacija Lietuvoje yra panaši kaip ir visoje ES – Bendrijos šalyse vidutiniškai 36 proc. įmonių naudojasi debesų kompiuterijos paslaugomis.

Šiuo atžvilgiu išsiskiria Skandinavijos šalys, kuriose debesų kompiuterijos paplitimas siekia nuo 67 proc. Danijoje iki 75 proc. Suomijoje. Viena iš priežasčių tokiam palyginti aukštam šių paslaugų populiarumui minėtose šalyse yra pažangesnis ir konkurencingesnis vietos verslas. Kita priežastis – brangiai apmokami specialistai. Tai vis labiau aktualu ir Lietuvoje.

Sparčiai kylantys visų sričių IT specialistų atlyginimai Lietuvoje lemia, kad šioje srityje nesispecializuojančioms įmonėms tampa vis sunkiau pritraukti ir išlaikyti reikalingus darbuotojus. Todėl net ir santykinai didelės bendrovės, turinčios pakankamus finansinius resursus, pereina prie IT paslaugų pirkimo iš išorės.

Debesijos pranašumai prieš fizinius serverius kliento biure

Debesų kompiuterijos paslaugas galima pasitelkti toms pačioms funkcijoms kaip ir fizinį serverį. Kai įmonės įvertina visas su nuosavo serverio išlaikymu susijusias finansines ir laiko sąnaudas, dažniausiai išryškėja debesijos sprendimo nauda. O nusprendusios pereiti prie debesijos paslaugų, susiduriama su dilema, ką pasirinkti – resursų nuomą (angl. Public Cloud) ar dedikuotą serverį/jų klasterį (angl. Private Cloud).

„Resursų nuomos paslauga dažnai patenkina daugelio įmonių poreikius – tai pakankamai universali ir lanksti alternatyva nuosaviems serveriams.“

Resursų nuomos paslauga dažnai patenkina daugelio įmonių poreikius – tai pakankamai universali ir lanksti alternatyva nuosaviems serveriams. Be to, pasirinkus viešojo debesies paslaugą, įmonių vadovams ar atsakingiems asmenims nereikia gilintis į įvairius klausimus, susijusius su technine įranga, operacinių sistemų licencijavimu, atsarginių kopijų stebėsena ir pan. Vietoje to, jie visą laiką gali būti tikri, kad gaus tokius resursus, kokie jų verslui tuo metu yra aktualūs.

Dedikuotą serverį ar iš kelių serverių sudarytą jų klasterį renkasi įmonės su specifiniais poreikiais, kuriuos sunku įgyvendinti viešajame debesyje. Duomenų centre įrengti dedikuoti serveriai pasižymi ne vienu privalumu: jų techninę priežiūrą užtikrina duomenų centre dirbantys IT specialistai, dedikuotais serveriuose veikia paties kliento pasirinkta programinė įranga, visi jų resursai yra skirti ir pasiekiami išskirtinai tam klientui.

Dedikuotų serverių panaudojimo pavyzdžiai

Kaip jau minėta, dedikuotus serverius renkasi įmonės, turinčios nestandartinių poreikių. Visų galimų atvejų išvardinti neįmanoma, tačiau galima paminėti kelis dažnai pasitaikančius pavyzdžius.

Licencijavimo klausimai. Jei, tarkime, įmonė savo veikloje naudoja sistemas su „Oracle“ duomenų bazėmis, jas dėl licencijavimo niuansų geriausia talpinti į dedikuotus serverius. Panaši situacija gali susiklostyti, jei įmonė jau turi nusipirkusi atitinkamas licencijas serveriams, pavyzdžiui, „Microsoft SQL“ duomenų bazėms, kurios netinka naudojimui su resursų nuomos paslaugomis. Tokiu atveju patogiausias sprendimas – dedikuoti serveriai.

Kitas pavyzdys – didelės apimties interneto platformos, tokios, kaip e. parduotuvės. Jos taip pat dažnai „įkurdinamos“ dedikuotų serverių klasteryje, kuris garantuoja didelius resursus ir aukštus našumo rodiklius.

Taip pat gali pasitaikyti atvejų, kai reikalingi labai specifiniai techniniai parametrai, pavyzdžiui, įmonėms, dirbančioms su vaizdo apdorojimo sistemomis 3D modeliavimui, žaidimų kūrimui ar pan. Šiuo konkrečiu atveju reikalingi serveriai su didelėmis grafikos apdorojimo galimybėmis, ko viešasis debesis paprastai negali pasiūlyti. Tokius techninius parametrus dažniausiai yra paprasčiau užtikrinti pasitelktus dedikuotus serverius.

Žinoma, kartais aiškaus atsakymo, ką geriau rinktis – vietoje veikiantį fizinį serverį ar debesų paslaugas, – nėra. Tokie atvejai pasitaiko tam tikrose veiklos sferose, pavyzdžiui, pramonėje, kur sistemos turi nenutrūkstamai kontroliuoti gamybinius procesus, arba logistikoje sandėlių likučiams valdyti.

Tiesa, net ir tokiais atvejais įmonės naudojamas sistemas galima perkelti į debesis, tačiau nepertraukiamam jų veikimui prireiks įdiegti dubliuotas ryšio linijas iki duomenų centro.

Kaip užtikrinamas saugumas duomenų centre?

Natūralu, kad kol nenutinka koks nors incidentas, tol įmonių vadovai per daug nesigilina į visus verslo IT infrastruktūros niuansus, o jose dirbantiems IT administratoriams tam ne visada pakanka kompetencijų ar IT infrastruktūros vystymui skiriamo biudžeto. Duomenų centre įrengti serveriai išsiskiria apsaugos priemonėmis nuo fizinių grėsmių, kokias įprastame biure įsidiegti būtų sudėtinga.

Visų pirma, patekimas prie duomenų centre įrengtų serverių yra ribojamas, tam įprastai reikia praeiti kelis saugumo lygius. Be to, duomenų centrai dažniausiai įrengiami atskiruose pastatuose, į juos galinčių patekti žmonių skaičius yra minimalus ir griežtai kontroliuojamas.

Elektros tiekimas duomenų centruose įprastai užtikrinamas per kelis atskirus kanalus, rezervinio maitinimo šaltinius ir autonominius generatorius. Todėl bet kokie net ir ilgesnio laikotarpio elektros tiekimo pertrūkiai viešajame tinkle nesutrikdo duomenų centro darbo, o kartu ir verslo sistemų veikimo.

Galiausiai, duomenų centruose dažniausiai yra įrengtos automatinės gaisro gesinimo sistemos, naudojančios specialias dujas, kurios nekenkia IT įrangai. Tuo metu daugelis įmonių, kurios serverius įrengia savo administracinėse patalpose, tokios galimybės neturi. Čia kilęs gaisras, net jei jis yra nesusijęs su fiziniais serveriais, bus gesinamas vandeniu, kuris neišvengiamai pridarys žalos ir elektroninei įrangai.

Kibernetinis bet kokių serverių saugumas priklauso nuo IT specialistų kvalifikacijos ir tai, kiek dėmesio įmonė bendrai skiria savo sistemų atsparumui palaikyti. Vis dėlto specializuotas debesų paslaugų tiekėjas dažniausiai yra pasirūpinęs, kad pas jį dirbantys specialistai turėtų reikiamus įgūdžius, vadovautųsi atitinkamais standartais ir reguliariai atnaujintų savo žinias. Akivaizdu, kad įmonės, kurių pagrindinė veiklos sritis nesusijusi su IT, dažniausiai neturi tokių galimybių investuoti į savo IT darbuotojų kvalifikaciją.

Techninės priežiūros rutina – kas už ją atsakingas?

Pasirinkusios dedikuotų serverių sprendimą, įmonės ne tik užsitikrina didesnį sistemų patikimumą bei saugumą. Nuo jų darbuotojų pečių taip pat nukrenta visa techninė įrangos priežiūra, o naudojamą įrangą atnaujinti ar pakeisti tampa kur kas paprasčiau.

Jei įmonė dedikuotų serverių priežiūrą patiki ūkvedžiui ar analogiškas pareigybes užimančiam darbuotojui, jis nebūtinai yra susipažinęs su serverių veikimo specifika ir gerai išmano serverių patalpos charakteristikas. Kai šią užduotį įmonė paskiria IT administratoriui, pastarasis ją gali vertinti kaip techninio lygio darbą, atitraukiantį jį nuo tiesioginių funkcijų ir tam neskirti pakankamai dėmesio.

Kita rutinos dalis – pačios „geležies“ priežiūra, t. y. sugedusių detalių keitimas, bendravimas su garantiniu servisu, papildomų operatyvinės atminties lustų ar diskų užsakymas ir prijungimas.

Kai šias užduotis atlieka įmonių specialistai, jiems gali prireikti nuo kelių dienų iki kelių savaičių laiko užsakyti, gauti ir įdiegti reikiamą detalę. „Baltnetos“ duomenų centre esančiuose serveriuose gedimai pašalinami vidutiniškai per vieną valandą, o papildomų komponentų diegimas užtrunka iki vienos darbo dienos.

„Baltnetos“ duomenų centre esančiuose serveriuose gedimai pašalinami vidutiniškai per vieną valandą, o papildomų komponentų diegimas užtrunka iki vienos darbo dienos.“

Išlaidos: vienkartinės vs. einamosios

Nepaisant aptartų debesų paslaugų pranašumų, įmonei įsigyti ir biure įsirengti nuosavą serverį dažnai atrodo kaip pigesnis pasirinkimas. Tačiau jei atsižvelgiama tik į vienkartines serverio įsigijimo išlaidas, jos neparodo tikrosios tokio sprendimo kainos. Mat nuosavam serveriui reikės užtikrinti patikimą elektros tiekimą, įrengti vėdinimo sistemą ir priskirti jį nuolatos prižiūrintį darbuotoją. Visa tai gali gerokai padidinti pradines investicijas.

Todėl norėdamos įvertinti tikrąją nuosavo serverio kainą, įmonės turėtų atsižvelgti ne tik į jo įsigijimą, bet ir visas realias bei tikėtinas išlaikymo sąnaudas per visą jo naudojimo laikotarpį. Tokiu atveju dažnai gali paaiškėti, kad ilgalaikė nuosavo serverio priežiūros kaina yra panaši ar net pralenkia debesų kompiuterijos paslaugų kainą.

Be to, serverio pirkimas yra vienkartinės išlaidos (Capex), o dedikuoto serverio nuomos kaina priskiriama einamosioms veiklos išlaidoms (Opex). Pastarojo tipo išlaidas paprasčiau suplanuoti, įtraukti į metinį įmonės biudžetą ir suderinti su finansų skyriumi ar jos vadovybe.

Būdai įmonėms įvertinti debesijos paslaugų tiekėją

Įmonės, nusprendusios pasirinkti dedikuotų serverių paslaugą, turėtų reikalauti tiekėjo užtikrinti visus tokio tipo paslaugos pranašumus. Vienas iš jau paminėtų yra operatyvus sugedusių detalių pakeitimas ar gedimo atveju greitai suteikta panašių parametrų įranga.

Jei dedikuotame serveryje veikianti programinė įranga yra svarbi sklandžiai pagrindinei įmonės veiklai, reikėtų papildomai įvertinti ir paties duomenų centro parametrus, kuriame jis patalpintas – ar visos nepertraukiamam serverių darbui reikalingos sistemos, įskaitant elektros grandines ir tiekimą, aušinimą, interneto jungtis, yra dubliuotos.

Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kokias papildomas paslaugas teikia duomenų centro valdytojas, pavyzdžiui, kokį atsarginių duomenų kopijų ar ugniasienės sprendimą ji siūlo, ar duomenų centro specialistai turi kompetencijų rūpinantis kibernetiniu saugumu ir patirties diegiant virtualizacijos sprendimus. Visos papildomos naudos gali leisti įmonei visavertį jos poreikius atitinkantį sprendimą įsigyti iš „vienų rankų“.

Galiausiai, net ir dedikuotas serveris ne visada atitiks pačių reikliausių įmonių poreikius. Jei, tarkime, įmonės naudojamos sistemos yra kritinės svarbos, jų darbas negali būti pertrauktas, tokiu atveju reikėtų galvoti apie aukšto pateikiamumo serverių klasterį, o ne vieną dedikuotą serverį.

Ekspertinė įžvalga Patikimiausia apsauga nuo kibernetinių atakų – saugumo operacijų centras (SOC)
Debesų kompiuterijos ir duomenų centrų paslaugas teikianti UAB „Baltnetos Komunikacijos“, priklausanti ATEA grupei, pradeda teikti rinkai aktualią Saugumo operacijų centro (ang. k. „Security... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Vaistinės internete „Camelia“ e. prekybos iššūkius padėjo įveikti „Kubernetes“ sprendimas
UAB „Nemuno vaistinė“ valdomas vaistinių tinklas „Camelia“ – vienas didžiausių vaistinių tinklų šalyje, šiuo metu turintis ne tik apie 350 vaistinių, bet ir daug dėmesio skiriantis elektroninei... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklas – vartai į stabilų veikimą ir saugumą
Pastaruoju metu augantis kibernetinių nusikaltimų skaičius verčia pagalvoti ir apie įmonės tinklo saugumą. „Cybersecurity Ventures“ prognozuoja, kad 2024 m. pasaulinė metinė elektroninių... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Įdiegtas vUTM sprendimas – tinklo saugumo garantas fintech įmonėms
„Forbis group“ yra Baltijos šalyse pirmaujanti bankinės programinės įrangos kūrėja. Jau ilgiau kaip tris dešimtmečius veikianti įmonė savo klientams – tiek valstybinėms įstaigoms ir dideliems... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Roges ruošk vasarą, ratus – žiemą. Pasiruoškite NIS2!
Lieka pusmetis iki Tinklo ir informacinių sistemų saugumo direktyvos (angl. Network and Information Systems, NIS) starto Lietuvoje. Atnaujintą NIS2 variantą į Lietuvos teisės aktus numatyta... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Sėkmingai valdomas IT ūkis – įvertintos rizikos ir aiškus planas
„DOJUS group“ yra viena didžiausių žemės ūkio technikos pardavėjų, kurioje dirba apie 330 darbuotojų. Grupei priklausančios įmonės veikia tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje, yra savo srities lyderės,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Atsarginės kopijos padės išvengti didelių nuostolių
Kovo 31-ąją minima Pasaulinė atsarginių kopijų diena, kuri primena visiems, jog atsargines kopijas reikia kurti nuolat. Tai turi būti verslo įprotis, apsaugantis nuo didelių nuostolių. Daugiau
Ekspertinė įžvalga Dirbtinis intelektas ir RPA – verslo kasdienybę užkariavusios technologijos. Kuo panašios ir kuo skiriasi?
Mus supančią technologijų aplinką tikrai galima vadinti greičiausiai besivystančia ir sparčiausiai besikeičiančia per daugelį metų, o tokius terminus kaip dirbtinis intelektas (AI) ar robotinių... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Centralizuotas slaptažodžių valdymas: kam jo reikia ir kokias rizikas jis eliminuoja?
Verslui susiduriant su įvairiomis išorinėmis ir vidinėmis kibernetinėmis grėsmėmis, kryptingai taikoma ir visą organizaciją apimanti IT saugumo politika įgauna vis didesnę svarbą. Viena iš tokios... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Įdiegtas SDN sprendimas „Delano“ tinklo saugumą pakėlė į aukštesnį lygį ir užtikrino sklandesnę kasdienę veiklą
Kavinių ir restoranų tinklus visoje Lietuvoje valdanti bendrovė „Delano“ ieškojo efektyvaus vidinio tinklo valdymo sprendimo, kuris užtikrintų stabilesnį veikimą ir suteiktų daugiau lankstumo... Daugiau
Ekspertinė įžvalga „Baltnetos“ siūlomos klientų patirties valdymo platformos „Genesys Cloud CX“ pranašumai
Prieš gerą dešimtmetį didžioji dalis verslų klientus aptarnaudavo telefonu ir e. paštu. Šiandien geram klientų aptarnavimui to nepakanka. Savo srities lyderiai klientus konsultuoja per įvairius... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Reikalavimai šiuolaikinėms aplikacijoms ir Kubernetes platformos nauda
Šiandien greitai kintantiems verslo poreikiams aptarnauti vis dažniau pasitelkiamos konteinerizuotos aplikacijos. Kaip rodo „Baltnetos“ patirtis, šio tipo aplikacijos geriausiai atitinka keliamus... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės duomenų perkėlimas į debesų infrastruktūrą: ką svarbu žinoti?
Vis daugiau šalies įmonių savo IT sistemas nusprendžia iš dalies ar visa apimtimi perkelti į debesijos infrastruktūrą. Tai padeda pasiekti kelių tikslų – padidinti saugumą ir apsaugoti jautrius... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip padidinti įmonės duomenų saugumą su „Microsoft“ įrankiais
Organizacijos duomenų ir informacijos saugumas jau ilgą laiką yra svarbi ir aktuali tema. Konsultuodami verslo įmones pastebime, kad jos diegia įvairius saugumo sprendimus, tačiau visos nemokamos... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja „Baltnetos“ pasiūlyta vizija paremtas „Finėjo“ IT ūkis prisideda prie viso verslo sėkmės
Daugelį metų logistikos bendrovė „Finėjas“ laikėsi organiško požiūrio į IT ūkio plėtrą, o specialistų pagalbą pasitelkdavo tik tuomet, kai susidurdavo su įprastą veiklą sutrikdančiomis problemomis.... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Internetinės vaistinės manovaistine.lt infrastruktūros problemas išgydė Kubernetes sprendimas
Viena didžiausių Lietuvoje nereceptinių vaistų, maisto papildų ir kosmetikos internetinė vaistinė www.manovaistine.lt ilgą laiką veikė... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Kaip efektyviai valdyti organizacijos tinklą nutolusiuose padaliniuose?
Įmonės ir kitos organizacijos, turinčios nuotolinių padalinių visoje šalyje, dažnai susiduria su klausimu, kaip užtikrinti efektyvų tinklo resursų valdymą, bendrą saugumo standartų lygį, savalaikį... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nauja SDN paslauga padėjo UAB „Corpus A“ unifikuoti tinklą ir pagerinti jo saugumo lygį
Profesionalias valymo ir pastatų ūkio valdymo paslaugas teikianti bendrovė „Corpus A“ turi padalinių didžiuosiuose šalies miestuose. Augant verslo apimtims ir didėjant reikalavimams sklandžiam... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ką verta žinoti apie kompiuterizuotų darbo vietų priežiūrą?
Šiandien verslo ir kitose organizacijose kur kas daugiau dėmesio sulaukia strateginio lygio IT sprendimai, pavyzdžiui, įmonės valdomų duomenų migracija į debesijos sprendimus ar IT infrastruktūros... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltneta“ pasirūpino patikimu ryšiu „GG Arenoje“ ir rado alternatyvą vėluojančiai įrangai
Į viena didžiausių e. sporto arenų regione „GG Arena“ lankytojai ateina pasimėgauti individualiai ar grupėje žaidžiamais „Counter-Strike“, NBA, FIFA ir kitais žaidimais. „GG Arena“ įkūrėjas ir... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos „Baltnetos“ ekspertiškumas prisidėjo prie sklandesnių „Daisenos“ verslo procesų
Didmenine prekyba maisto produktais, gėrimais ir tabako gaminiais užsiimanti „Daisena“ aptarnauja prekybininkus Baltijos šalyse. Tam, kad užsakytos prekės laiku pasiektų prekybos vietas,... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Įmonės tinklo saugumas: pagrindinės klaidos ir kaip jų išvengti
Metų pabaigoje paskelbta „Accenture“ studija parodė, kad per 2021 m. viena įmonei teko 270 kibernetinių atakų, kas yra trečdaliu (31 proc.) daugiau nei 2020 m. Vidinis įmonės tinklas yra kritiškai... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Iš pagrindų atnaujinusi IT infrastruktūrą UAB „Lemona“ įsitikino visapusio sprendimo verte
Elektronikos prekėmis Baltijos šalyse prekiaujanti „LEMONA electronics“ nusprendė atnaujinti visą naudotą serverių infrastruktūrą ir įdiegti modernius tinklo valdymo sprendimus. Bendrovė pasirinko... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Ilgametės partnerystės pagrindas – gebėjimas pasiūlyti teisingus sprendimus
„Bunastos“ įkūrėjas ir direktorius Jurgis Adomavičius sako: „Baltnetos“ DNR yra pasiūlyti klientui reikiamą sprendimą ir išspręsti susidariusią problemą greitai ir laiku. Džiaugiamės pasirinkę... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Avarinio atkūrimo planas kaip konkurencinis pranašumas
Plečiantis naudojamų IT sistemų spektrui ir augant jų įtakai sklandiems kasdienės veiklos procesams, vis daugiau šalies įmonių nusprendžia sudaryti avarinio atkūrimo (angl. Disaster Recovery, DR)... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Komunikacijos platforma padėjo integruoti kanalus ir pagerinti klientų aptarnavimą
Elektroninės prekybos maisto produktais ir kasdienėmis prekėmis pradininkė „Barbora“ ieškojo būdo savo klientų aptarnavimo komandos efektyvumui padidinti. Tūkstančius užsakymų per dieną įvykdančios... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Pasirinko lankstų debesų kompiuterijos sprendimą augimo šuoliui
Inovatyvią darbo paieškų ir atrankų sistemą kuriantis startuolis „NO-CV“ siekė užsitikrinti, kad jo sistemos galėtų aptarnauti išaugusį vartotojų srautą. Tam buvo pasirinktas „Baltnetos“ duomenų... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Gera pradžia – pusė darbo: už ką atsakingas naujasis „Baltnetos“ Paslaugų įdiegimo skyrius?
Atnaujinę išmaniojo telefono operacinę sistemą ar pamėgtą programėlę dažnai atrandame naujų funkcijų, o kartais tenka išmokti kitaip atlikti tam tikrus veiksmus. Jei ko nors nežinome ar susiduriame... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Stiprus slaptažodis: kaip ji susikurti ir kur saugoti?
Pasaulinė slaptažodžių diena, minima pirmą gegužės ketvirtadienį, turėtų visiems priminti atnaujinti savo slaptažodžius į saugesnius. Statistika rodo, kad lengvai atspėjami slaptažodžiai – itin... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Patikėjo visapusę IT sistemų priežiūrą
Beveik tris dešimtmečius vaistų ir vaistinių preparatų platinimu Lietuvoje užsiimanti „Armila“ patikėjusi savo vidinių IT sistemų priežiūrą „Baltnetai“ ne tik padidino darbuotojų darbo našumą, bet... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Viena saugumo spraga – trys kirčiai
Klientų asmens duomenys yra itin svarbus įmonės turtas – šį faktą įstatymais apibrėžė prieš beveik dvejus metus Europos Sąjungoje įsigaliojęs Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas ir savo kailiu... Daugiau
Ekspertinė įžvalga Ransomware atakos – kas tai ir kodėl turėtumėte apie jas žinoti?
Daugiau nei prieš 40 metų Microsoft vadovas Bill Gates įkūrė bendrovę su tikslu aprūpinti kiekvienus namus kompiuteriu. Tai jam tikrai pavyko, bet su tobulėjančiomis technologijomis, naujomis... Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Nepraleiskite nė vieno skambučio su Tellq
Kiekvienas verslas žino, kad vienas praleistas skambutis lygus vienam prarastam potencialiam klientui. Išspręskite praleistų ir neatskambintų skambučių problemą su Tellq! Daugiau
Klientų sėkmės istorijos Perdavė IT infrastruktūros valdymą ir nesigaili
Du dešimtmečius bankinių informacinių sistemų sprendimus kurianti ir diegianti UAB Forbis (Forbis) ryžosi pokyčiams ir savo IT infrastruktūrą, įsigijusi resursų nuomos ir serverių talpinimo duomenų... Daugiau